مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه در دیدار با مدیرکل امور زندان های استان گفت: یکی از بهترین راه های آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، ایجاد وقف های جمعی است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی در نشست صبح امروز […]

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه در دیدار با مدیرکل امور زندان های استان گفت: یکی از بهترین راه های آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، ایجاد وقف های جمعی است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی در نشست صبح امروز (۱ آبان ) که به مناسبت دهه وقف با مدیرکل امور زندان های استان برگزار شد، افزود: در وقف خیرات و برکات فراوانی نهفته است که اگر این سنت حسنه تبدیل به فرهنگ شود، برکات آن وارد زندگی مردم خواهد شد.
وی با اشاره به خدمات اوقاف در یکسال اخیر تصریح کرد: در سالی که گذشت بیماری کرونا زندگی را بر مردم سخت کرد و اگر کمک مومنانه در راستای لبیک گویی به فرامین مقام معظم رهبری نبود، حوادث بسیار تلخی اتفاق می افتاد و اوقاف نیز به سهم خود خدمات خوبی در این زمینه ارائه داده است.
مدیرکل اوقاف استان بیان داشت: توزیع ۱۴ هزار بسته غذایی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال، توزیع بسته های بهداشتی به ارزش ۷ میلیارد ریال، توزیع لوازم التحریر میان دانش آموزان به میزان ۴ میلیارد ریال و توزیع ۵ هزار جلد قرآن کریم به همراه برنامه های فرهنگی و قرآنی تنها گوشه ای از خدمات اوقاف کرمانشاه طی یکسال اخیر بوده است.
وی با اشاره به اینکه وقف می تواند در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد موثر باشد، گفت: در سال های اخیر شاهد پویش های خوبی جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد بوده ایم که اوقاف نیز در این زمینه ورود کرده و زمینه آزادی تعدادی از این عزیزان را فراهم کرده است که به نظر می رسد ایجاد وقف های جمعی و مشارکتی بهترین راه برای این موضوع است،که مثلا یک شرکت یا یک کارگاه توسط چندین نفر احداث و با نیت آزادسازی زندانیان وقف گردد