مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از برگزاری ورکشاپ های اشتغال آفرینی در استان خبر داد و گفت: به متقاضیان در حوزه نفت و گاز آموزش ارائه می دهیم.

به گزارش نسیم کرمانساه و به نقل از تابناک؛ عزیز نوری اظهار کرد: امسال ٣ ورکشاپ در راستای ایجاد اشتغال در استان برگزار شده و برنامه ریزی برای برگزاری ١٠ ورکشاپ در سال ١۴٠٢ هم پیش بینی شده است.
وی افزود: این سه ورکشاپ شامل ورکشاپ در زمینه وبلاگ نویسی تجاری برای کار آموزان مراکز در یک روز و با همکاری علوم پزشکی برگزار شد، ورکشاپ یک روزه پخت کیک و باقلوا هم برای روز زن و ورکشاپ پیرایش مردانه در قالب المپیاد برگزار گردید که در حین این المپیاد آموزش های یک و دو ساعته به حاضرین ارائه شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه ادامه داد: برای سال ۱۴۰۲ حداقل ۱۰ ورکشاپ در نظر گرفتیم که محور اصلی آن نیاز های ضروری استان است و برای عمل به آن نیاز های استان را از دانشگاه ها و مراکز صنعتی و خدماتی دریافت و بر همان اساس اقدام می کنیم، همچنین تعداد این ورکشاپ ها افزایش می یابد.
مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان کرمانشاه ادامه داد: آموزش های نفت و گاز جزو برنامه هایی است که به صورت مساله محور دنبال می کنیم، تمام توان خود را برای آموزش های این حوزه (نفت و گاز) به فارغ التحصیلان دانشگاهی، افراد دارای مدرک دیپلم ، فوق دیپلم و لیسانسه ها قرار دادیم و حدود ۲۰۰ نفر از این افراد در سال ۱۴۰۱ آموزش دیده و پیش بینی کردیم که  ۲۵۰۰ نفر هم در سال  ۱۴۰٢ آموزش ببینند.
وی در ادامه در خصوص ارائه آموزش به دانش آموزان و دانشجویان استان کرمانشاه تصریح کرد: آموزش مهارت به دانش آموزان موجب می شود که هر دانش آموز حداقل از یک مهارت برخوردار شود و دانشجویان نیز علاوه بر رشته های نفت و گاز دارای یک مهارت شوند خوشبختانه در ۶ ماهه نخست امسال  به بیش از ۷۰۰ دانش آموز و ۴۰۰ دانشجو در کارگاه های آموزشی استان آموزش ارائه شد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه دیپلماسی با عراق در راستای ایجاد اشتغال در استان گفت: تحقق این برنامه در بحث تجاری سازی آموزش ایجاد ارزش افزوده می کند و منجر به تقویت آموزشگاه های بخش خصوصی خواهد ‌شد.
وی به آموزش کارگران صنعت ساختمان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن هم اشاره کرد و گفت: در این خصوص با سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن و سایر ادارات و ارگان های ذیربط تفاهم‌نامه امضا می کنیم و همچنین بحث آموزش افراد متقاضی جویای کار را نیز برای سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار دادیم.
 نوری تاکید کرد: همچنین با تمام دانشگاه های استان تفاهم نامه همکاری منعقد شد تا بتوانیم دانشجویان را در زمینه فرهنگ سازی مهارت آماده  و دانشجویان با فراگیری مهارت ایجاد اشتغال کنند.