مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه از ورود یک هزار و ۵۰۰ دستگاه کارتخوان به کرمانشاه برای هوشمندسازی نانوایی‌ها خبر داد.

ورود ۱۵۰۰ دستگاه کارتخوان به کرمانشاه برای هوشمندسازی نانوایی‌ها

ماشالله ارویسی با اشاره به بحث مردمی سازی یارانه‌ها، اظهار کرد: استان کرمانشاه به عنوان ششمین استان پیشگام در امر هوشمند سازی نانوایی‌ها از روزهای گذشته فعالیت خود را در این راستا آغاز کرده است.

وی افزود: پس از نصب تمامی کارتخوان‌ها و آموزش‌های لازم به نانواها به مرور زمان تمامی نانوایی‌های استان کرمانشاه ملزم به استفاده از کارتخوان‌های هوشمند خواهند شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه طرح هوشمند سازی نانوایی‌ها را عاملی برای رفع دغدغه‌های مردم در خصوص افزایش قیمت نان دانست و تصریح کرد: این طرح برای شفاف‌سازی نانوایی‌ها اجرا شده و شاهد هیچ گونه افزایش قیمت آرد و نان در استان کرمانشاه نخواهیم بود.

ارویسی با بیان اینکه در اجرای طرح هوشمندسازی نانواها کاهش سهمیه آرد، تغییر قیمت و تغییر سهمیه برای نانواها و همشهریان نخواهد داشت، تاکید کرد: نصب کارتخوان‌ها در نانوایی‌ها به منظور جلوگیری از فروش آرد توسط نانواها و عرضه خارج از شبکه بوده و همشهریان می‌توانند با استفاده از تمامی کارت‌های بانکی خود بدون استفاده از محدودیت و افزایش قیمت نان خریداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: برنامه هوشمندسازی نانوایی‌ها برای فروش نان در استان کرمانشاه آغاز شده و تاکنون یک هزار و ۵۰۰ دستگاه کارت خوان هوشمند وارد استان کرمانشاه شده که در بانک‌های مربوطه در حال نصب برنامه‌های مدیریتی لازم هستند.

ارویسی در اشاره به نحوه ارسال و آموزش کارتخوان‌های هوشمند، گفت: پس از آماده‌سازی کارتخوان‌های هوشمند با توجه به کد اقتصادی، کدپستی و آدرس‌های ثبت شده در سامانه از طرف بانک به صورت رایگان برای نانوایی‌ها ارسال و آموزش لازم با آنها داده می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نانوایی‌ها به شعب بانک نیست.