مدیر عامل مخابرات منطقه کرمانشاه با اشاره به وجود نزدیک به ۵۰۵ هزار تلفن ثابت فعال در استان، گفت: درآمد ماهانه بیش از ۷۰ درصد تلفن‌های استان کمتر از ۲ هزار تومان است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس؛ مسیب قبادیان امروز با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها و توسعه خدمات الکترونیکی در استان، […]

مدیر عامل مخابرات منطقه کرمانشاه با اشاره به وجود نزدیک به ۵۰۵ هزار تلفن ثابت فعال در استان، گفت: درآمد ماهانه بیش از ۷۰ درصد تلفن‌های استان کمتر از ۲ هزار تومان است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس؛ مسیب قبادیان امروز با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها و توسعه خدمات الکترونیکی در استان، اظهار داشت: این حجم از میزان ترافیک را با توجه به شیوع کرونا در کشور در هیچ بحرانی که تقاضای استفاده از سرویس‌های مخابراتی را افزایش می‌دهد، پیش‌بینی نمی‌کردیم.
وی ادامه داد: با وجود افزایش ترافیکی سه برابراستفاده مردم از شبکه ملی اطلاعات در این ایام، با توجه به توسعه زیرساخت‌ها طی سال‌های اخیر در این آزمون سربلند بیرون آمدیم.
مدیر عامل مخابرات منطقه کرمانشاه تصریح کرد: امروز با این همه ترافیکی که به شبکه تحمیل می‌شود کمتر از ۶۰ درصد ظرفیت را استفاده می‌کنیم و این نشان می‌دهد در این مجموعه اقدامات و ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده که در لایه‌های مختلف دسترسی این ظرفیت را پاسخگو است و ان‌شاءالله با پروژه‌های دیگری که در دست اقدام است به مراتب افزایش خواهد داشت.
وی اشاره‌ای به پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه استانی اتصال ۳۸۰ روستای کرمانشاه به فیبر نوری داشت و گفت: امیدواریم زیرساخت‌های ۲۵۸ کیلومتر فیبر نوری این پروژه برای اتصال ۳۸۰ روستا و ۶۴ سایت اپراتورهای مختلف تا پایان نیمه نخست امسال تکمیل شود.
وی یادآور شد: در کنار این، فاز دوم را با همکاری حوزه آی.سی.تی استان و وزارتخانه پیگیری می‌کنیم تا در این فاز هم به همین میزان مصوبه طرح‌های پیشنهادی را بگیریم و استارت آن را بزنیم.
قبادیان گفت کرد: تا پایان سال ۹۷ نزدیک به ۵۹۸ هزار تلفن ثابت داشتیم که طی سال ۹۸ بیش از ۱۰۰ هزار تلفن ثابت به علت بدهی براساس قانون تخلیه شد.
وی با اشاره به وجود نزدیک به ۵۰۵ هزار تلفن ثابت فعال تا  پایان خردادماه امسال در استان، گفت: درآمد ماهانه بیش از ۷۰ درصد تلفن‌های استان کمتر از ۲ هزار تومان است و میانگین درآمد از خط تلفن در استان حدود ۴ هزار و ۸۰۰ تومان است.