194 واحد مسکونی مددجویی استان کرمانشاه افتتاح و جشن توانمندسازی 1800 خانوار مددجوی کمیته امداد کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، پیمان ترکمانه مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه امروز۱۴ اسفنددر حاشیه مراسم افتتاح واحدهای مسکونی مددجویی و جشن توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در سطح کشور که بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور رییس جمهور برگزار شد، از ساخت مسکن مددجویی به عنوان یکی از خدمات کمیته امداد یاد کرد و گفت: در برنامه امسال ساخت حدود ۲۵۰ واحد مسکونی مددجویی در دستورکار قرار گرفت.

وی افزود: بخشی از اعتبار لازم برای ساخت این واحدها از طریق بنیاد مسکن و بخشی از طریق تسهیلات بلاعوض کمیته امداد تامین می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت هریک از این واحدها حدود ۸۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی کمیته امداد پرداخت شده است.

ترکمانه با اشاره به افتتاح و واگذاری ۱۹۴ واحد از این واحدها در برنامه امروز، گفت: واحدهای باقی مانده نیز ظرف یکی دو ماه آینده تکمیل و تحویل مددجویان می شود.

وی افزود: این واحدها همگی در روستاهای استان احداث شده و میانگین متراژ آنها حدود ۷۵ متر مربع است.

ترکمانه به جشن توانمندسازی مددجویان امداد هم اشاره کرد و افزود: امروز ۱۸۰۰ خانوار مددجوی کرمانشاهی همراه با بیش از ۵۲ هزار خانوار مددجوی دیگر در سراسر کشور توانمند شده و زندگی مستقل خود را شروع می کنند.

وی افزود: تمرکز اصلی ما در کمیته امداد این است که کمک های صورت گرفته به خانواده‌ها بگونه‌ای هدفمند شود که در نهایت منجر به توانمندسازی خانوارها شود.