مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: والدین کرمانشاهی فرزندان خود را در نزدیک‌ترین مدرسه به محل خود ثبت‌نام کنند.

والدین کرمانشاهی فرزندان خود را در نزدیک‌ترین مدرسه ثبت نام کنند

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر؛ سلمان محمدی اظهار کرد: برخی از والدین کرمانشاهی اصرار دارند تا فرزندان خود را در مدارسی در محله‌های خاص ثبت‌نام کنند که در پی آن برای تهیه سرویس رفت و آمد مشکلاتی پیش می‌آید.

وی افزود: شعار آموزش و پرورش این است که بهترین مدرسه نزدیک‌ترین آن به منزل است و محدوده‌ها بر اساس هر محله برای مدارس شعاع‌بندی شده است و پیشنهاد می‌شود والدین به مدارس اعتماد کنند و فرزندان خود را در نزدیک‌ترین مدرسه در محله خود ثبت‌نام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: برای سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان به مدارس ستادی به ریاست معاون عمرانی استاندار با حضور شهرداری، اداره کل حمل و نقل و راهداری، تاکسیرانی به نمایندگی از شهرداری و آموزش و پرورش تشکیل شده است که قیمت‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در این ستاد انجام می‌شود.

محمدی در خصوص برخی مشکلات که برای گرفتن سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان به مدارس برای والدین پیش می‌آید، گفت: به دلیل وقفه سه ساله در دوران کرونا و غیرحضوری بودن مدارس برخی از برنامه‌ریزی‌ها برای سرویس مدارس نقص داشته که در حال حاضر رفع شده و برای سال تحصیلی آینده نیز از هم اکنون برنامه‌ریزی‌ها برای هماهنگی مورد نیاز در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس باید دستورالعمل ستاد ثبت‌نام از وزارتخانه ابلاغ شود که پس از آن به تمامی نواحی و شهرستان‌ها ابلاغ شده و اطلاعیه منتشر می‌شود تا دانش‌آموزان برای ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان کرد: ثبت‌نام کتب درسی برای دانش‌آموزان باید با کد ملی در سامانه مربوطه انجام شود تا به تعداد کد ملی‌های ثبت‌نام شده کتاب‌های درسی تحویل مدارس شود.