رامین الماسی در مراسم قرعه کشی اهدای زمین در طرح جوانی جمعیت در منطقه بلوردی که با دستگاه‌های ذیربط و نهادهای نظارتی برگزار شد، گفت: به‌هر میزان که در استان متقاضی واجد شرایط داشته باشیم، این ظرفیت وجود خواهد داشت که زمین به متقاضیان اهدا شود.

به‌گزارش نسیم کرمانشاه، رامین الماسی سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: قانون جوانی جمعیت یک قانون مترقی است که می‌تواند به جامعه کمک کند و خوشبختانه ظرفیت بزرگی در ضلع شرقی شهر بیستون موسوم به “بلوردی” ایجاد شده و در آینده نیز می‌توانیم در صورت نیاز اراضی کنار‌دستی را نیز به این طرح اضافه کنیم.

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی با اعلام اینکه با الحاق این اراضی تا چند سال آینده مشکلی برای اهدای زمین به واژگان شرایط در این طرح نخواهیم داشت، افزود: این اراضی دارای قابلیت‌های مناسبی برای اجرای طرح از لحاظ شیب مناسب، موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به شبکه سکونتگاهی استان دارد که مجاورت با شهر تاریخی بیستون و خوش آب و هوا بودن آن نیز به ویژگی‌های خاص آن اضافه شده است.

الماسی با اشاره به‌اینکه این اراضی از لحاظ طراحی ویژه به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی ایران رسیده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام ملاحظات میراث فرهنگی و محیط زیستی از لحاظ مجاورت با اثر جهانی بیستون و منطقه حفاظت‌شده بیستون در این اراضی رعایت شده است‌.

وی یکی از مهمترین ماموریت این اداره‌کل را اجرای این طرح دانست و تاکید کرد: به دلیل اولویت قرار دادن این طرح توسط وزارتخانه متبوع و تاکید ویژه استاندار کرمانشاه بر سرعت اجرای آن، برنامه مناسبی تدوین شد که به سرعت و به‌دور از بروکراسی اداری، این‌ طرح با فرایند مناسبی در مسیر اجرا قرار گرفت و اینک شاهد خروجی مناسبی از این کار هستیم.

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تصریح کرد: منابع مالی از منابع دولت تامین و در چند قسط به حساب اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تزریق و متعاقباً به حساب پیمانکاران برای اجرای طرح واریز خواهد شد و طبق ساختار پیش بینی شده، تمام خدمات رفاهی و معیارهای شهرسازی در آن رعایت می‌شود و در این طرح تنها به دنبال تعداد واحد بیشتر نیستیم و به دنبال کیفیت مناسب در ساخت و ساز هستیم که در آینده شاهد رفاه حال مردم در این شهرک باشیم.