دبیر علمی همایش ملی آموزش عالی غرب کشور از مهمترین اهداف برگزاری این همایش را اطلاع رسانی و عمومی سازی دستاوردهای علمی دانشگاه های غرب کشور بویژه دانشگاه رازی کرمانشاه در ۵۰ سال گذشته برای جامعه دانست و گفت: هدف این همایش تبیین تاثیر تاسیس دانشگاه رازی بر زندگی مردم است.

 دکتر « روح الله بهرامی” روز چهارشنبه در نشست خبری که در سرسرای دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد؛ برگزاری همایش ملی آموزش عالی غرب کشور را به مناسبت ۵۰ امین سال تاسیس دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان نخستین دانشگاه آموزش عالی غرب کشور اعلام کرد.

وی افزود: این همایش به ۲ موضوع دستاوردهای بنیادین دانشگاه رازی کرمانشاه با پشتوانه علمی ۵۰ سال تلاش و فعالیت از زمان تاسیس در سال ۵۱ و ارایه مقالات علمی همایش که در این خصوص انجام شده، می پردازد.

بهرامی محور اصلی همایش آموزش عالی غرب کشور را بیان دستاوردهای نیم قرن فعالیت دانشگاه رازی در قالب مقالات علمی و پژوهشی اعلام کرد و گفت: بسیار می پرسند که دانشگاه رازی برای جامعه چه کرده است؟ به همین خاطر ضروری است که جایگاه و کارنامه دانشگاه رازی کرمانشاه و تاثیر آن به مردم گفته شود.

وی افزود: بسیاری از افراد که الان در جایی با تخصصی علمی خود به مردم خدمت می کنند از دانشگاهی مانند دانشگاه رازی آموزش دیدند و توسعه و پیشرفت و رفاه زندگی مردم حاصل تلاش آنها است که باید برای افراد جامعه تبیین شود.

بهرامی از دیگر اهداف این همایش را نقادی و بازنگری راهبردها و سیاست های گذشته دانشگاه و ترسیم وضعیت آینده دانشگاه رازی کرمانشاه اعلام کرد.

دبیر علمی همایش ملی آموزش عالی غرب کشور در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ۷۱ مقاله علمی از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، افزود: از این تعداد، ۱۵ مقاله به عنوان مقاله برگزیده معرفی شده است.

بهرامی در ادامه با اشاره به جایگاه دانشگاه رازی کرمانشاه در طول ۵۰ سال فعالیت علمی خود گفت: وزیر علوم، معاون پژوهشی و معاون برنامه‌ریزی وزارت علوم، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، روسای دانشگاه های منطقه پنج کشور، “عبدالرضا مصری” نایب رییس مجلس شورای اسلامی، رییس کمیته پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مسئولان ارشد استان کرمانشاه و استادان برجسته دانشگاهی در همایش ملی آموزش عالی غرب کشور حضور خواهند داشت.

وی همچنین گفت: در همایش ملی آموزش عالی غرب کشور چاپ مجموعه تاریخ مستند و مصور دانشگاه رازی با حضور وزیر علوم رونمایی می شود.

بهرامی در پایان این بخش از صحبت های خود هدف از این همایش را پاسداشت تلاش خدمات ۵۰ ساله دانشگاه رازی عنوان کرد و از جمله برنامه های این همایش را تقدیر از روسای ادواری گذشته، دانشمندان، برگزیدگان بین المللی و پیشکسوتان دانشگاه رازی عنوان کرد که هر کدام به نوعی به پیشرفت، توسعه و تعالی این دانشگاه در مجامع علمی کمک کردند.

این استاد دانشگاه همچنین اظهار داشت: در سفر محمد علی زلفی گل وزیر علوم به کرمانشاه برای شرکت در این همایش؛ مرکز مطالعات تاریخی آموزش عالی دانشگاه غرب کشور؛ با ۲ گروه، مطالعات کرمانشاه شناسی و گروه تاریخ مطالعات آموزش عالی غرب کشور افتتاح خواهد شد.

بهرامی در ادامه از افتتاح تالار افتخارات دانشگاه رازی که مجموعه ای از دستاودها، آثار و مقالات برجسته علمی دانشگاه رازی در طول این سالها است، موزه اسناد و آرشیو، موزه تربیت بدنی دانشگاه با حضور وزیر علوم خبر داد.