همایش صیانت از شبکه های توزیع برق در شهرستان اسلام آباد غرب باحضور فرماندار، امام جمعه، دادستان، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان اسلام آباد غرب، دبیر ستاد سرقت استانداری کرمانشاه به همراه مدیرعامل و معاونان و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه و کلیه بخشداران و دهیاران شهرستان اسلام آبادغرب برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس محمد مرادی مدیرعامل این شرکت، گفت: مهم‌ترین شریان‌های اصلی حیات امروزی و اجتماعی و از جمله اقتصاد، بهداشت ‌و درمان، صنعت، حمل ونقل، کسب و کار تجارت و… مستقیم و غیر مستقیم به صنعت برق گره خورده است.

مرادی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در قالب ۱۹ مدیریت از طریق ۱۲ هزار کیلومتر خطوط فشار متوسط و ۷هزار کیلومتر فشار ضعیف به ۸۱۰ هزار مشترک خدمات ارائه می‌دهد.

مدیرعامل شرکت نیروی برق استان کرمانشاه اظهار کرد: وظیفه ما توزیع برق مطمئن و پایدار با رویکرد اقتصادی است و اختلال و قطع برق می‌تواند برای عموم مردم در شهر و روستا مشکل ساز شود. به همین خاطر مراقبت و هوشیاری مردم از شبکه های برق بخصوص در روستاها لازم و ضروری است.

وی عنوان کرد: باتوجه به همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با نیروی انتظامی، مردم فهیم این شهرستان در صورت وقوع حادثه یا مشاهده سرقت تجهیزات شبکه برق می توانند به صورت مستقیم با پلیس تماس بگیرند.

مهندس مرادی در پایان بر نقش تاثیرگذار دهیاران در روستاها تاکید کرد و گفت: دهیاران زحمتکش روستاها با کنترل ورود و خروج و همچنین هوشیارسازی مردم روستا می توانند نقش تعیین کننده ای در کاهش سرقت ها و حوادث برق داشته باشند.

در ادامه این همایش، فرماندار، امام جمعه و دادستان اسلام آباد غرب نیز با اشاره به اهمیت برق در رفاه شهروندان، بر صیانت از آن تاکید کردند.

در این نشست از مردم و دهیاران شهرستان اسلام آباد غرب درخواست کردند تا با همکاری یکدیگر و دستگاه‌های امنیتی و خدمات رسان از شبکه و تجهیزات برق حراست نمایند.

در پایان همایش صیانت از شبکه های توزیع برق، دهیاران این شهرستان نیز نظرات و راهکارهای خود را برای استحکام شبکه ها و صیانت از تجهیزات برق ارائه دادند و برهمکاری با خادمان خود در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تاکید کردند.