رئیس اتاق کرمانشاه در هفتادمین نشست شورای گفتگو نسبت به محدود شدن مجدد صادرات دام زنده ابراز نگرانی کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی در هفتادمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه، با اشاره به آزادسازی صادرات دام زنده، گفت: نگرانیم با صدور یک بخشنامه این صادرات دوباره محدود شود.

وی ادامه داد: مباحثی مطرح است که در قالب یک بخشنامه صادرات دام زنده محدود به افراد خاص شود، زمان محدودی برای آن در نظر گرفته شود و سهمیه دام‌های صادراتی نیز محدود شود.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه در قالب این بخشنامه مهلت صادرات دام زنده تا پایان مهرماه تعیین شده که این بازه زمانی کوتاه امکان برنامه‌ریزی را از تولیدکنندگان و صادرکنندگان می‌گیرد، یادآور شد: به علاوه برای صادرات دام سهمیه‌بندی و قیمت‌گذاری در نظر گرفته شده که مجموع این موارد سدی در برابر صادرات ایجاد خواهد کرد.

کاشفی خواستار ورود دستگاه‌های مربوطه برای اصلاح چنین بخشنامه‌هایی که مخل صادرات هستند شد و عنوان کرد: پیش از آنکه چنین دستورالعملی ابلاغ شود باید نواقص آن اصلاح گردد.

وی از دام زنده به عنوان یک محصول استراتژیک یاد کرد که استان کرمانشاه همواره سهم قابل توجهی از صادرات دام زنده کشور داشته و افزود: نباید کرمانشاه از این ظرفیت مهم محروم شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه سپس به موضوع مجوز کوتاه مدت پروانه بهره‌برداری چاه‌های کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: این مجوز تنها یکسال اعتبار داشت و هر ساله باید با روندی طولانی تمدید می‌شد.

به گفته کاشفی، با طرح این مشکل در جلسه شورای گفت‌وگو و پیگیری‌های صورت گرفته اکنون مدت اعتبار پروانه بهره‌برداری چاه‌ها از یک سال به سه سال افزایش یافت.

موضوع دیگری که کاشفی به آن اشاره کرد معضل درمانگاه شهرک صنعتی بیستون بود که اکنون از داشتن پزشک طب کار محروم بوده و عملا امکان استفاده ندارد.

وی اظهار کرد: این درمانگاه با هزینه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی بیستون راه‌اندازی شد و تقاضا داریم موضوع استقرار پزشک در آن با همکاری دستگاه‌های متولی بهداشت و درمان مرتفع شود.

رئیس اتاق کرمانشاه خاطرنشان کرد: این مرکز بهداشت، می‌تواند به نیروهای کار سه شهرک صنعتی بستون، زاگرس و فرامان ارایه خدمات داشته باشد تا برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مجبور به مراجعه به مرکز شهر نباشند.

وی معتقد است، اگر پزشک طب کار در این مرکز بهداشت مستقر شود بیش از شش هزار نیروی کار می‌توانند از آن استفاده کنند.

کاشفی در پایان از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به عنوان یک شتاب دهنده حوزه کشاورزی یاد کرد و خواستار حل مشکلات این صندوق و افزایش سرمایه آن شد.