بررسی اهمیت مشارکت بخش خصوصی و کنشگری در یک مسئولیت اجتماعی؛

نگاه مسئولانه روسای اتاق‌های بازرگانی و اصناف در همراهی با مسئولان برای کمک به مردم

  پرینت
شناسه خبر : 19696 | تاریخ انتشار : 13 اسفند 1400 - 19:41 |
مشارکت اتاق‌های بازرگانی و اصناف در اقدامات عام‌المنفعه موجب اشاعه فرهنگ نوع‌دوستی در جامعه می‌شود و از سویی بخشی از بار مشکلات از دوش نهادهای دولتی، اجرایی، قضایی و حاکمیتی برداشته می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مراسم گلریزان؛ نذر مبعث در زندان مرکزی کرمانشاه با حضور خیران، تجار و بازرگانان، اصناف و بازاریان، مسئولان و بزرگان برگزار شد.

این مراسم به همت اتاق‌های بازرگانی و اصناف و با همکاری رئیس کل دادگستری و دادستان کرمانشاه به نیابت از سردار دل‌ها انجام گرفت که هدف از برگزاری این پویش مردمی و کمک مومنانه در واقع آزادی زندانیان آبرومند جرایم غیرعمد (معسر) و بازگشت به کانون خانواده در آستانه سال نو و به‌مناسبت مبعث پیامبر مهربانی‌ها بود.

ایجاد اشتغال و تهیه امکانات آموزشی و خدمات ارائه آموزش کارآفرینی و اشتغال‌زایی در زندان کرمانشاه نیز از دیگر اهداف برگزاری این مراسم بود که در نهایت ۵ میلیارد ریال به همین منظور جمع‌آوری شد.

این مراسم از چند جنبه قابل توجه است که پارلمان بخش خصوصی (اتاق بازرگانی) متولی برگزاری یک مراسم عام‌المنفعه شده و بخش خصوصی نه تنها در خط مقدم تولید و عرصه اقتصادی قرار گرفته، بلکه مسئولیت اجتماعی خطیری برای خود در نظر می‌گیرد که شاید مشابه آن در سایر مناطق کشور چندان دیده نشده است.

مراسم از جهات دیگری نیز پسندیده و درخور تقدیر است، چراکه سنت پسندیده مردانگی و پهلوانی دیار کرمانشاه را در قالب گلریزان زنده نگه داشته است و حضور چهره‌های جهانی همچون پهلوانان برادران محبی و سایر بزرگان کرمانشاه در این مراسم بسیار بااهمیت است.

در این مراسم آیین پهلوانی و جوانمردی که نماد فرهنگ مردم دیار کرمانشاه هست نیز به نمایش درآمده و از همه مهم‌تر یاد و خاطره سردار دل‌ها گرامی داشته شده که این ناشی از روحیه بسیجی روسای اتاق‌های بازرگانی و اصناف است و این اتفاق یک موضوع مثبت در کرمانشاه است که روسای اتاق‌های بازرگانی و اصناف هم‌زمان فرمانده بسیج تجار و بازرگانان و اصناف و بازاریان هستند.

این مراسم با فراهم آوردن مشارکت عمومی با پای کار آوردن تجار و بازرگانان، اصناف و بازاریان، خیران و بزرگان در این شرایط اقتصادی موجب ایجاد هم‌دلی در بین اقشار مختلف مردم می‌شود و به نوعی ارزش‌ها و مفاهیم ارزشمند اخلاقی و انسانی زنده نگه داشته می‌شود.

نتایج این اقدام خیر قطعاً در جامعه نیز مشهود خواهد بود، چراکه بازگشت افراد آبرومند به کانون خانواده می‌تواند از بروز خیلی مشکلات پیشگیری کند و از سویی فراهم آوردن امکانات آموزشی برای آموزش مهارتی به زندانیان نیز در توانمندی آنان و ایجاد اشتغال موثر و پایدار و کاهش بزهکاری و مشکلات اجتماعی تاثیر مشهودی خواهد داشت.

این اقدام یک ظرفیت‌سازی است که موجب اشاعه فرهنگ نوع‌دوستی در جامعه می‌شود و از سویی بخشی از بار مشکلات از دوش نهادهای دولتی، اجرایی، قضایی و حاکمیتی توسط بخش خصوصی برداشته می‌شود که این همراهی اتاق‌های بازرگانی و اصناف با مسئولان درخور تقدیر است.

قطعا پارلمان بخش خصوصی با چنین رویکردی همواره می‌تواند در حل مشکلات، همراه مردم و مسئولان باشد و باید قدر این فرصت و این نگاه مسئولانه مجموعه اتاق‌های بازرگانی و اصناف را دانست.

اخبار مشابه
تگرگ نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی کرمانشاه خسارت زد
به آینده اقتصاد ایران امیدوارم
اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.