‍ نسیم کرمانشاه_ با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی کرمانشاه، تب و تاب این انتخابات به صورت زیرپوستی در شهر کرمانشاه بسیار بالاست و هر کاندیدا در حال ارایه رزومه کاری و برنامه‌های خود برای حضور در کرسی سبز بهارستان است. باید باور کنیم که برای حضور پرقدرت در مجلس و […]


نسیم کرمانشاه_ با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی کرمانشاه، تب و تاب این انتخابات به صورت زیرپوستی در شهر کرمانشاه بسیار بالاست و هر کاندیدا در حال ارایه رزومه کاری و برنامه‌های خود برای حضور در کرسی سبز بهارستان است.

باید باور کنیم که برای حضور پرقدرت در مجلس و به‌دست آوردن امتیاز برای حوزه انتخابیه، نماینده باید یه لابی پر‌قدرت داشته باشد و صرف حضور در مجلس کارگشا نیست بلکه نفوذ در همه ارکان نظام از جمله دولت، مجلس و قوه قضاییه لازمه پیشبرد اهداف نماینده مجلس و بهبود وضعیت حوزه انتخابیه است.

بدون شک ابراهیم عزیزی که سابقه حضور در مجلس پنجم، ریاست سازمان برنامه و بودجه دولت نهم، عضویت در حقوقدانان شورای نگهبان و ریاست حقوقدانان جهان اسلام را دارد و از طرف دیگر به‌عنوان نماینده ویژه مقام معظم رهبری انتخاب شده است، تمام شرایط یک نماینده اصلح را برای شهر کرمانشاه دارد و حضور ایشان در بهارستان نویدبخش روزهای خوب گذشته را می‌دهد.

بدون تعارف در مجلس شورای اسلامی یک لابی پر‌قدرت متشکل از ده الی پانزده نفر وجود دارد که دیگر نمایندگان از این لابی پیروی می‌کنند و ابراهیم عزیزی این پتانسیل را دارد که در این لابی پرقدرت حتی به عنوان لیدر انتخاب شود و با استفاده از این موقعیت، برای کرمانشاه امتیازات خوب و راهگشای را تصاحب کند.

با تمام این تفاسیر در موقعیت کنونی که کرمانشاه به عنوان بیکارترین استان کشور و به تبع آن فقر دامن‌گیری که چهره این شهر را مخدوش کرده‌است، انتخاب یک وزنه بزرگ در مجلس ضروری است.

حضور ابراهیم عزیزی پرنفوذ در کنار چهره شناخته شده عبدالرضا مصری و نیروی جوانی محمد رشیدی، می‌تواند یک ترکیب موثر را در تاریخ‌ کرمانشاه ثبت کند و التیامی باشد بر اوضاع نابسامان کرمانشاه که هنوز چهره محرومیت آن از زمان جنگ تحمیلی تا کنون بر آن مشهود است.

✍ فرزاد منتی، فعال رسانه