به همت شرکت پالایش نفت کرمانشاه نمایشگاه دفاع مقدس و یک قرن نفت در کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ این نمایشگاه به همت بسیج شرکت پالایش نفت کرمانشاه و روابط عمومی این شرکت به مناسبت هفته دفاع مقدس افتتاح گردید.

در این نمایشگاه که به مناسبت دفاع مقدس از آن رونمایی شده عکس ها و خاطراتی ماندگار از ابتدای شروع به کار پالایشگاه و ملی شدن صنعت نفت در کرمانشاه به نمایش گذاشته شده است.

همچنین رونمایی از تمبر اختصاصی شهدای پالایشگاه کرمانشاه با حضور برخی از مسئولان استانی نیز برگزار شده تا یاد این شهیدان برای همیشه در اذهان مردم استان به یادگار بماند.

نمایشگاه با هدف شناسایی تاریخچه پالایشگاه، دفاع مقدس و همچنین قدردانی از شهیدان این شرکت برگزار شده و عکس هایی زیبا و دیدنی در آن، خاطرات گذشته شهر کرمانشاه و پالایشگاه را در اذهان تداعی می کند.

تشکیل این نمایشگاه کاری بسیار زیبا و ارزشمند بوده که مهندس امامی نیا مسئوول بسیج و روابط عمومی پالایشگاه این اقدام ارزشمند را انجام داده است که امیدواریم این اقدام تحسین برانگیز به صورت الگویی در سطح بقیه ادارات استان نیز رواج یابد.

مهندس امامی نیا مسئوول بسیج و روابط عمومی شرکت پالایش نفت کرمانشاه در این رابطه اظهار داشت: به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم رونمایی از تمبر اختصاصی شهدای پالایشگاه کرمانشاه و همچنین افتتاح نمایشگاه «دفاع مقدس و یک قرن نفت در کرمانشاه» برگزار شد.

وی گفت: از آنجایی که زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران هشت ساله جنگ تحمیلی به ویژه شهدای گلگون کفن پالایشگاه کرمانشاه برای مدیریت این شرکت در اولویت بوده و هست، برگزاری این مراسم و افتتاح نمایشگاه نیز در راستای اجرای همین تفکر ارزشی توسط واحد روابط عمومی شرکت انجام گرفته است.

مسئول پایگاه بسیج شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: ایجاد تمبر اختصاصی برای هر یک از شهدای والامقام پالایشگاه کرمانشاه اقدامی است که برای اولین بار در شرکت پالایش نفت کرمانشاه انجام گرفته و یقیناً چنین اقداماتی منجر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در محیط‌های صنعتی همچون شرکت پالایش نفت کرمانشاه خواهد شد.

وی افزود: از ماه‌ها قبل، کلیه تصاویر مربوط به دوران هشت ساله جنگ تحمیلی در دوران دفاع مقدس گردآوری و در این نمایشگاه ارائه شده است.

امامی نیا خاطرنشان کرد: گردآوری کلیه تصاویر مربوط به تاریخچه صنعت نفت در کرمانشاه که این تصاویر و اسناد مربوط به بازه زمانی یک قرن (از ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰) است، از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.

گفتنی است، پالایشگاه کرمانشاه در سال ۱۳۵۹ یک بار، ۱۳۶۵ چهار بار و در سال ۱۳۶۶ نیز ۲ بار بمباران شد، اما به لحاظ موقعیت استراتژیک هیچگاه تعطیل نشد. این شرکت یازده شهید گلگون کفن و بیست جانباز والا مقام تقدیم انقلاب نموده است.

  • نویسنده : لیلا دلاور