رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری از نصب سازه‌های جدید در کرمانشاه و اجرای تبلیغات مدرن خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر فرامرز رحمتی‌زاده اظهار داشت: بعد از کارشناسی‌های انجام گرفته اورهال کردن سازهای تبلیغاتی سطح شهر در دستور کار رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع افزود: تبلیغات محیطی یکی از بهترین انواع  شیوه های تبلیغاتی است که پیام را به صورت ساده و پر قدرت به مخاطبانی که در حال جا به جایی و مسافرت هستند، خصوصا زمانی که در محل خرید حضور دارند، می رساند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش درخواست برای تبلیغات محیطی، تغییرات رفتاری افراد در جامعه است که تبلیغات محیطی یک شیوه مناسب برای به خاطر آوردن نام محصول قبل از ورود مشتری به مراکز خرید و در واقع آخرین شانس تولیدکنندگان جهت معرفی محصول‌شان است.

وی ادامه داد: در این راستا سازمان سیما، منظر و فضای شهری با همکاری کانون های تبلیغاتی طرف قرارداد خود اقدام به بروزرسانی و اورهال کردن سازهای تبلیغاتی خود از جمله پانل های ثابت نموده و آن ها را از حالت سنتی به شکل مدرن و به صورت استرابورد تغییر داده و این مهم کماکان در دست اقدام است‌.

دکتر رحمتی‌زاده تصریح کرد: استرابورد مانند بیلبورد در دسته رسانه های تبلیغاتی ATL قرار می گیرد و یک سازه از نوع استند ایستاده است که به عبارتی نسل جدید سازه های بادبانی و پرتابل های ایستاده قدیمی است.
وی گفت: استرابورد سازه ای است که نقایص و ایرادات نسل های قبلی خود را برطرف کرده و ایستایی خوبی در مقابل باد دارد. این سازه در سال‌های قبل توسط شهرداری‌های کلانشهرها مورد استفاده قرار می گرفت.

رحمتی زاده در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین مزایای استرابوردها قیمت مناسب آن ها است که هزینه اجاره این سازه ها در مقابل بازدهی بالایی که دارند پایین است و همچنین از مزایای مهم استرابورد ایستایی و شکل ظاهری آن است که باعث می شود در اولویت انتخاب های صاحبان کالا و شرکت های خدماتی باشند.

وی در ادامه افزود: از دیگر مزیت ها و برتری های سازه های استرابورد این است که به واسطه ابعاد کوچک آن در فضاهایی که بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی بزرگ همچون پل های عابر پیاده و پل های روگذر سواره رو وجود ندارد، قابل نصب هستند.

دکتر رحمتی زاده در پایان دیگر مزایای استرابوردها را اینگونه تشریح کرد و گفت: مزیت دیگری که باعث برتری استرابوردها شده زاویه دید پایین و برابر با نگاه راننده است.
گفتنی است، زیاد بودن تعداد این سازه ها در خیابان ها و تکرار طرح های تبلیغاتی در خیابان ها و محلات مختلف نیز از برتری های این نوع سازه است و همچنین خطر آفرینی کمتر به دلیل سبک بودن و کوچک بودن سازه، کمک به زیبا سازی مبلمان شهری به دلیل شکل ظاهری سازه، جایگزینی مناسب برای سازه های قدیمی و فرسوده تبلیغاتی سطح شهر، عدم محدود کردن دید فضاهای شهری و آثار باستانی بدلیل کوچک بودن سازه، استفاده از ظرفیت های خالی شهر در زمینه تبلیغات محیطی و کسب درآمد برای شهرداری، قابلیت نصب در محل هایی که سایر سازه های تبلیغاتی قابلیت نصب ندارند، مقاومت در برابر باد و سایر عوامل طبیعی نسبت به سایر سازه های مشابه، نصب و جمع آوری آسان بنرهای تبلیغاتی، جایگزینی مناسب برای حذف تابلوهای شخصی و فاقد مجوز که چهره شهر را زشت نموده است.

لازم به ذکر است، یکپارچه سازی فضاهای تبلیغات شهری، افزایش امکان تبلیغات برای کسب و کارهای بومی، افزایش امکان تبلیغات برای کسب و کارهای کوچک به دلیل پایین بودن قیمت، جایگزینی مناسب برای بردهای تبلیغاتی نامتناسب با بافت شهری، ابزاری مناسب برای اطلاع رسانی عمومی پروژه های عمرانی سطح شهر، قابلیت استفاده به عنوان راهنمای مسافران وگردشگران و قابلیت استفاده برای اکران های فرهنگی شهرداری از دیگر مزایای این سازه ها می باشد.