نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان با سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه

  پرینت
شناسه خبر : 16349 | تاریخ انتشار : 13 اسفند 1399 - 20:25 |
نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در محل سالن جلسات سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه با موضوع نقش آفرینی حقوق دانان بسیجی در تبیین و دفاع از حقوق شهری شهروندان برگزار شد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با بیان رسالت های سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه اظهار داشت:یکی از مشکلات جامعه ما عدم آشنایی مردم با حقوق خویش به ویژه حقوق شهری و شهروندی است که ضروری است این حقوق برای مردم تبیین شود. رسول بهرامی پور افزود: مردم ما باید بدانند که دستگاه های خدمات رسان در حوزه حقوق شهری چه تکالیفی در قبال آنان دارند و بلعکس مردم نیز چه تکالیفی در جهت حفظ حقوق شهری برعهده دارند.

مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه همچنین از اعلام آمادگی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه برای همکاری با سازمان فرهنگی شهرداری خبر داد و اعلام کرد در همه بخش هایی که نیاز به نقش آفرینی حقوق دانان بسیجی باشد ما از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. بهرامی پور همچنین از تعاملات و همکاری های شهرداری کرمانشاه با سازمان بسیج حقوق دانان کرمانشاه تقدیر کرد.

در ادامه مهندس مهدی عبدالمالکی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه در طی سخنانی اظهار داشت: سازمان بسیج حقوق دانان  استان کرمانشاه در دوره جدید  منشاء خدمات ارزشمندی در سطح شهر بوده که از طرف شهرداری و جناب آقای دکتر طلوعی از خدمات این سازمان تشکر میکنیم. وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مجموعه مدیریت شهری امور حقوق شهری و حقوق عامه هست، لذا استفاده از ظرفیت حقوق دانان بسیجی برای کمک به مجموعه شهرداری در این عرصه ها بسیار مهم است که سازمان فرهنگی شهرداری در این خصوص آماده استفاده از این ظرفیت است . معاون شهرداری کرمانشاه همچنین از برگزاری برنامه های آموزش همگانی حقوق در فرهنگ سراها و مساجد با همکاری بسیج حقوق دانان گفت و اظهار داشت: ظرفیت سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در جهت اجرای برنامه های مشترک در اختیار سازمان بسیج حقوق دانان خواهد بود که ان شاالله با امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با بسیج حقوق دانان فصل جدیدی از همکاری های دو جانبه در جهت خدمت به مردم رقم خواهد خورد.

در این نشست اعضای هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه  به بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسائل مربوط به حقوق شهری و حقوق شهروندان پرداختند.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری به امضای مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه و رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه رسید که به موجب آن طرفین در موضوعات ذیل الذکر با یکدیگر همکاری می نمایند:
۱-اجرای برنامه های فرهنگی،اجتماعی،حقوقی و آموزش عمومی حقوق شهروندی و تبیین و فرهنگ سازی حقوق شهری
۲-اجرای برنامه های مسجد محوری با محوریت آموزش همگانی حقوق
۳-برگزاری همایش های مشترک در خصوص حقوق شهری،حقوق عامه، بیانیه گام دوم انقلاب ، نقش شهروندان در جهت حفظ حقوق شهری و تحقق عدالت اجتماعی
۴-فضاسازی فرهنگی شهری متناسب با مسائل حقوقی و قضایی
۵-اجرای طرح های علمی پژوهشی
۶-برگزاری یادواره های شهدای حقوق دان
۷-اجرای دوره های آموزشی حقوقی متناسب با حقوق شهری و…

اخبار مشابه
سازمان ملی استاندارد ایران به سیستم بین المللی ارزیابی انطباق تجهیزات و قطعات الکترونیک پیوست
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.