‍ نشستی با حضور دکتر جاسمی، نماینده مردم محترم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با حضور ریاست و مسئولیندانشگاه در محل دفتر ریاست برگزار شد.   به گزارش نسیم کرمانشاه، در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم و ارائه پیشینه ای از نحوه اخذ مجوز و ساخت دانشگاه به بیان موانع و مشکلات […]

نشستی با حضور دکتر جاسمی، نماینده مردم محترم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با حضور ریاست و مسئولیندانشگاه در محل دفتر ریاست برگزار شد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم و ارائه پیشینه ای از نحوه اخذ مجوز و ساخت دانشگاه به بیان موانع و مشکلات پیش روی این مرکز پرداخت.

 ایشان یکی از اصلی‌ترین مشکلات دانشگاه را نبود خوابگاه دانشجویی دانست و این مهم را ناشی از منع ساخت خوابگاه دولتی در برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و ابراز داشت: این موضوع، دانشگاه را مجبور به روی آوردن به خوابگاه‌ های خودگردان و صرف هزینه‌ از بخش بودجه دانشجویی برای کمک به هزینه خوابگاه ها کرده است.

ریاست دانشگاه همچنین بیان کرد: قبل از نقل مکان به ساختمان جدید سرعت رشد آرامی داشتیم؛ امّا، پس از جابجایی سرعت رشد دانشگاه افزایش یافته است ولی سرعت رشد بودجه متناسب با آن نیست. با توجه به وضعیت تخصیص بودجه موجود، این دانشگاه مجبور است بسیاری از اعتبارات خود را صرف سرویس ایاب و ذهاب و غذای دانشجویان نماید.

دکتر اختری همچنین به آمار و ارقام آموزش عالی و آموزش پرورش استان اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش عالی و آموزش پرورش استان از لحاظ شاخص ها شرایط قابل قبولی دارند. از لحاظ قبولی در ۱۰۰ هزار نفر، کرمانشاه در جایگاه ۲۸ ام قرار دارد. در آموزش عالی نیز ۲۳ ام هستیم؛ کرمانشاه صندلی خالی ندارد، امّا، استان هایی مانند خوزستان که ۱۵ دانشگاه و کرمان که ۱۲ دانشگاه دارد، دارای صندلی خالی اند و این نشان از توجه مسئولان و ایجاد تناسب بین فضای آموزش عالی و جمعیت استان دارد.

ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پایان سخنان خود، یادآور شد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه ارتباطات سازنده و مناسبی را با اقلیمکردستان برقرار کرده است و توانایی این را دارد تا نیروهای متخصصی را در این اقلیم آموزش دهد، البته هنوز در زمینه جذب دانشجو وارد نشده و درمقدمات است. همچنین در هفته‌های آتی میزبان مسئولان دانشگاه حلبچه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه، در پایان این نشست، دکتر جاسمی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: هرجا نیازی احساس شود، ما نمایندگان مردم باید آنجا حضور یافته و به رفع مشکلات مردم بپردازیم.

در ادامه ایشان ضمن اینکه از تحول بسیار خوب دانشگاه صنعتی ابراز خرسندی کرد و از تلاش های ریاست و مسئولین دانشگاه در سال های گذشته تقدیر نمود. تصریح کرد؛ اگر مراکز آموزشی قبل از مهارت آموزی به سلامت روحی و جسمی دانش آموختگان خود توجه کنند و این دو مهم را در کنار هم داشته باشند؛ حتم به یقین در جایگاه شایسته ای قرار می گیرند. جایگاه ای که امروز در دانشگاه صنعتی کرمانشاه شاهد آن هستیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کرمانشاه از جنگ تحمیلی خسارات زیادی را متحمل شده و نتوانسته توسعه لازم را بیابد و در ضمن با مشکل مدیریت رو به رو است، اظهار امیدواری کرد که با مدیریت صحیح، بسیاری از مشکلات استان مرتفع گردد.

ایشان در پایان سخنان خود، از دانشگاه خواست تا خواسته‌ها و نیاز های خود را ارزیابی کرده و اعلام دارد تا بتوان به آن رسیدگی نمود و قدم مثبتی در جهت کاهش آمار بیکاری و ترک تحصیل در استان برداشت.

گفتنی است؛ در پایان این نشست، دکتر جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورایی اسلامی به همراه دکتر اختری ریاست دانشگاه و دیگر مسئولین از بخش های مختلف این دانشگاه بازدبد به عمل آورد.