فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش گفت: نبوغ سردار سلیمانی تمامی عملیات های راهبردی دشمن را خنثی نمود. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ امیر آریانفر با تسلیت ایام فاطمیه و همچنین گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: ظهور پر برکت انقلاب اسلامی بدون وابستگی به بلوک شرق و غرب در نوع خود بی نظیر بود و […]

فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش گفت: نبوغ سردار سلیمانی تمامی عملیات های راهبردی دشمن را خنثی نمود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ امیر آریانفر با تسلیت ایام فاطمیه و همچنین گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: ظهور پر برکت انقلاب اسلامی بدون وابستگی به بلوک شرق و غرب در نوع خود بی نظیر بود و برگ زرینی را در تاریخ بشریت رقم زد.

وی گفت: شعار انقلاب اسلامی نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی ایران بود و در همان آغاز استکبار جهانی به مقابله با انقلاب پرداختند و کشور را با چالش هایی مواجه کردند.

فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش بیان داشت: در اوایل انقلاب با تشکیل نیروهای بسیج مردمی و سپاه پاسداران و همچنین وجود هوانیروز و ارتش توطئه های دشمن نقش بر آب شد، علیرغم اینکه استکبار دست از ترور بزرگان کشورمان دست بر نداشت.

وی افزود: دشمن در دیگر حوزه ها نیز نتوانست حریف کشورمان شود بنابراین جنگی تمام عیار را بر علیه ایران به راه انداخت و شهدای بزرگ جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند تا در مقابل تهاجم دشمن قرار بگیرند.

امیر آریانفر تاکید داشت: از زمانی که گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه حاکم شد انقلاب ما جهان شمول به شمار می رفت که به مقابله با حضور استکبار در منطقه پرداخت.

وی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی از زمان وقوع جنگ تحمیلی توانمندی، جسارت و شجاعت خود را نشان داد و فرماندهی یگان های تحت امر خود را در اختیار داشت که تمام تلاش خود را برای دفاع از کشور به کار گرفت.

فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش بیان داشت؛ شهید سلیمانی پرورش یافته دانشگاه و مکتب امام خمینی و رهبر انقلاب بود و بعد از آنکه استکبار جهانی از ترور بزرگان راه به جایی نبرد نیروهای نظامی کشور روز به روز بر توان خود افزودند و سپاه و ارتش به سلاح‌های روز دست یافتند.

وی در مورد موقعیت ژئوپولتیکی کشور نیز اظهار داشت: موقعیت ژئوپولتیکی کشور یک موقعیت برتر در منطقه به شمار می رود که در بین انرژی شمال و جنوب قرار گرفته و دو نقطه استراتژیک جهان در این منطقه قرار دارد بنابراین استکبار جهانی این برتری را بر نمی تابد و به مقابله با ایران اسلامی می پردازد.

وی افزود: دشمن از بیداری کشورهای اسلامی سواستفاده نمود و با موج سواری در منطقه تکفیرگرایی را در منطقه و سوریه گسترش داد و حضرت آقا نیز حاج قاسم سلیمانی را به سمت فرماندهی سپاه قدس گماشتند و سردار نیز با فرمان رهبر انقلاب فرماندهی سپاه قدس بر علیه تکفیری های منطقه را بر عهده گرفت.

امیر آریانفر در ادامه افزود: از ویژگی های فردی حاج قاسم سلیمانی می توان به پاکی، شجاعت، شهامت و توسل به اهل بیت وی اشاره داشت که در منطقه توانست بر نیروهای تکفیری منطقه پیروز شود.

وی ادامه داد: از ویژگی های مهم دیگر سردار می توان به دلبستگی و وابستگی به مردم اشاره داشت که به عنوان نمونه در اولین اقدام پس از آزادسازی مناطقی از سوریه و همچنین زمان وقوع سیل خوزستان وارد عمل شد و کمک هایی را به مردمان این مناطق ارائه نمود.

فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش گفت: سردار سلیمانی بارها به مرز شهادت نزدیک شد اما خداوند حافظ وی بود تا در نهایت سال گذشته توسط استکبار جهانی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وی اظهار داشت: نبوغ نظامی سردار تمامی عملیات های راهبردی دشمن را خنثی نمود به طوریکه در حال حاضر سیطره جبهه مقاومت در منطقه رقم خورده و شاهد پیروزی نیروهای مقاومت در منطقه می باشیم.

امیر آریانفر تاکید داشت: استکبار جهانی برای منطقه برنامه ریزی کرده بود و حتی در عراق تا سال ۲۰۵۰ برنامه ریزی حضور بلندمدت داشت اما در حال حاضر به برکت خون شهید سلیمانی در حال جمع آوری پایگاه های خود از منطقه می باشد.

وی افزود: ظرفیت و تراز عملکرد شهید سلیمانی به تعبیر رهبر انقلاب ویژگی های یک مکتب را دارد که باید با این نگاه به شهید سلیمانی نگریست و او را به عنوان قهرمانی جهان اسلام به شمار آورد.

فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش در پایان تاکید داشت: امیدواریم بتوانیم راه شهید سلیمانی را ادامه دهیم و فداکاری، ولایت مداری و سلحشوری ایشان را دنبال کنیم.