استاندار کرمانشاه از تشکیل کمیته ای برای بررسی شرایط اصناف و شیوه فعالیت در صورت پایان یا تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: همکاری بازاریان و اصناف در اجرای طرح بسیار مناسب و قابل تقدیر است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه ستاد […]

استاندار کرمانشاه از تشکیل کمیته ای برای بررسی شرایط اصناف و شیوه فعالیت در صورت پایان یا تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: همکاری بازاریان و اصناف در اجرای طرح بسیار مناسب و قابل تقدیر است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان امام جمعه معزز کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: این کمیته با حضور معاون اقتصادی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی سازمان صمت، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی برای بررسی وضعیت کسب و کارها تشکیل و پیشنهادات مصوب به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه خواهد شد.

استاندار کرمانشاه در این نشست ضمن تشکر ویژه از مردم، عوامل اجرایی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کادر بهداشت و درمان به عنوان ایثارگران ومدافعان سلامت گفت: روند اجرای این طرح استمرار دارد و برای حفظ سلامت مردم اقدامات سخت گیرانه انجام می شود.

مقام ارشد استان تصریح کرد: برای حل مشکل افرادی که در طرح بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند، سریعتر اقدامات لازم باید توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام شود. 

وی به ابلاغ بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در خصوص اعطای کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: جزییات این طرح برای کارت خرید اضطراری ناشی از شیوع کرونا اعلام و این کارتها براساس دستورالعمل ابلاغی به اقشار آسیب پذیر و فاقد درآمد تعلق خواهد گرفت. 

بازوند از مشارکت مردم و ارسال پیامک به سامانه اعلام شده برای ارائه نظرات و پیشنهادات در خصوص طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا تشکر کرد و گفت: حتماً از این ایده ها در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری برای مقابله با کرونا استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه ضرورت توجه به وضعیت رسانه های چاپی را یادآور شد و گفت: با عنایت به عدم چاپ نشریات مکتوب تا پایان طرح فاصله گذاری، در شورای اطلاع رسانی ساز و کار حمایتی برای ایجاد شرایط فعالیت الکترونیکی رسانه های استان فراهم خواهد شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: از نقش پررنگ و موثر رسانه های الکترونیکی و چاپی استان و حضور فعال در شبکه های اجتماعی جهت آموزش و اطلاع رسانی به مردم تشکر و قدردانی کرد و گفت: فعالیت مستمر در فضای مجازی در کنار تلاش های گسترده صدا و سیما، ضمن تسهیل فرآیندها سبب جلوگیری از انتشار شایعات و پخش مطالب خلاف واقع و شایعات شد و  سبب آرامش مردم شد.

بر اساس گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، آمار مبتلایان به کرونا در استان تا به امروز ٢۴۵ نفر اعلام شد و  ٢٩ نفر نیز تاکنون به دلیل بیماری کرونا فوت کرده اند.

خبرنگار: فریده منصوری