مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تعطیلی تمامی موزه‌های سربسته استان برای مدت یک هفته خبرداد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ امید قادری بااشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در استان، اظهارکرد: طبق مصوبه امروز(۱۴ تیر) ستاد مقابله با کرونا استان بخشی از فعالیت‌های گردشگری نیز مشمول این […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تعطیلی تمامی موزه‌های سربسته استان برای مدت یک هفته خبرداد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ امید قادری بااشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در استان، اظهارکرد: طبق مصوبه امروز(۱۴ تیر) ستاد مقابله با کرونا استان بخشی از فعالیت‌های گردشگری نیز مشمول این محدودیت‌ها شده است.

وی تصریح کرد: براین اساس، تمام موزه‌های سربسته استان به مدت یک هفته تعطیل هستند و طی این روزها پذیرش بازدیدکننده نخواهند داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بابیان اینکه در سطح استان ۱۲ موزه فعال تحت نظارت میراث فرهنگی وجود دارد، اعلام کرد: از این تعداد حدود ۹ موزه فضاهای سربسته دارند که تا هفته آینده تعطیل خواهند بود، اما موزه‌هایی مانند تاق بستان، بیستون و آناهیتا که فضاهای باز گسترده‌ای دارند، می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی و مراکز پذیرایی استان هم می‌توانند با ۵۰ درصد ظرفیت خود به فعالیتشان ادامه دهند.

قادری باتاکید براینکه در طول یک هفته پیش رو هیچ ممنوعیتی برای انجام سفر در استان وجود ندارد، عنوان کرد: گردشگران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند در این مدت سفر داشته باشند.

وی متذکرشد: البته از افرادی هم که در این مدت قصد سفر به مناطق مختلف استان را دارند می‌خواهیم تنها از خدمات مراکز اقامتی و تورهای گردشگری دارای مجوز استفاده کنند، چراکه روی این واحدها نظارت‌های کافی به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌گیرد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان براساس نظارت‌هایی که روی واحدهای گردشگری استان در یک ماه اخیر انجام گرفته، ۸۰ درصد آنها پروتکل‌های بهداشتی را بصورت کامل رعایت می‌کنند.

وی در پایان یادآورشد: همچنین از دفاتر گردشگری و آژانس های مسافرتی استان خواسته ایم در شرایطی که استان از نظر شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته، با نیمی از ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.