شهردار شاهو گفت: یکی از مهمترین و اساسی ترین مشکلات و معضلات شهرداری شاهو از توابع شهرستان روانسر نبود منابع درآمد پایدار است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، رامین جواهری گفت: شهر شاهو همچنان بافت روستایی دارد و جلب و تقویت مشارکت های مردمی، اولویت و نیاز اصلی شهرداری این شهر است […]

شهردار شاهو گفت: یکی از مهمترین و اساسی ترین مشکلات و معضلات شهرداری شاهو از توابع شهرستان روانسر نبود منابع درآمد پایدار است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، رامین جواهری گفت: شهر شاهو همچنان بافت روستایی دارد و جلب و تقویت مشارکت های مردمی، اولویت و نیاز اصلی شهرداری این شهر است
.
وی ادامه داد: اکنون از محل عتبارات استانی تملک دارایی ها، ۲ پروژه در شهر شاهو در حال انجام است.

شهردار شاهو اضافه کرد: برای ساخت بوستان شاهد این شهر ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مصوب شده که تاکنون سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال آن اختصاص یافته است.

جواهری گفت: برای اجرای این طرح ۹ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۸۰۰ متر مکعب دیوارچینی انجام شده است.
وی اظهار کرد: برای مرمت و بهسازی معابر شهر شاهو نیز ۱۵ میلیارد ریال مصوب شده که پنج میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال آن تخصیص پیدا کرده است.

شهردار شاهو افزود: در راستای اجرای این پروژه یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب دیوار چینی، چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع زیرسازی، سه هزار متر خاکبرداری و یک هزار متر جدول گذاری انجام شده است.

وی از اختصاص ۲۹۰ تن قیر یارانه ای به شهرداری شاهو خبر داد و گفت: در حال انجام قراردادهای این سهمیه هستیم و تلاش داریم تا پایان تابستان سال جاری پنج هزار متر مربع از معابر شهر را بهسازی کنیم.

شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر در سال ۱۳۸۷ و پس از تجمیع روستاهای قشلاق و منصورآقایی به عنوان شهر شناخته شد و شهرداری این شهر نیز در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد.