مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از تمدید مهلت ثبت‌نام در نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی تا 20 بهمن ماه جاری خبر داد و گفت: تا کنون از 2921 ایده ثبت شده در سراسر کشور، 146 ایده مربوط به استان کرمانشاه بوده و از این نظر استان در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، حسن عزیزی با اشاره به اینکه برابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به دلیل استقبال زیاد و درخواست دانش‌آموزان و دانشجویان به علت تداخل با امتحانات، این جشنواره تا ۲۰ بهمن تمدید شد و هم زمان داوری‌ ایده ها، آغاز شده است.

مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: اشتغالزایی، محرومیت‌زدایی، مشاغل خانگی، اشتغال معلولین، مشاغل خدماتی و اشتغالزایی از جمله محورهای اصلی  و مورد توجه ایده ها بوده است.

حسن عزیزی یاد آورشد: خوشبختانه تعداد زیادی ازشرکت کنندگان جوانان خلاقی هستند که ایده‌های آنان در سطح کشوری نیز کاربرد دارد و می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال وسیع در سطح استان و کشور شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه از طرح و ثبت ایده‌ها به شکل گروهی بیشتر استقبال می شود افزود: از ایده‌ها با رویکرد گروهی و تعاونی در اولویت  قرار دارند و امتیاز ویژه ای خواهند گرفت.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنایت به رویکرد دولت سیزدهم در خصوص تلاش برای ایجاد و تثبیت اشتغال و به منظور شناخت ایده ‌پردازان خلاق و فرصت های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور، اقدام به شناسایی و کمک به عملیاتی کردن ایده‌های برتر اشتغالزا کرده است.

موضوعات این ایده‌ها شامل مشاغل خانگی، اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان، معلولین، معتادین بهبودیافته، زندانیان آزادشده، زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز)، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال در مناطق روستایی و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران است.

حسن عزیزی در پایان گفت: در مدت باقیمانده زمان ثبت نام، صاحبان ایده در سراسر استان         می‌ توانند با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر به نشانی زیر نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند :

https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir