منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب به یک کارگاه تولید و اشتغال تبدیل شده است

  پرینت
شناسه خبر : 24871 | تاریخ انتشار : 31 تیر 1402 - 19:29 |
استاندار کرمانشاه، جمعی از مدیران استان با همراهی رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب، بازدیدی از این منطقه داشتند ‌ از نزدیک در جریان روند توسعه و پیشرفت آن قرار گرفتند.

 کیوان کاشفی رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب در جریان این بازید گفت: بخش خصوصی با درک صحیح از مشوق های منطقه ویژه، صد در صد اراضی محدوده را به کارگاه تولید و اشتغال تبدیل نموده است.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک و محوری اسلام آباد در چهارراه غرب، جنوب، مرکز و شمال کشور گفت: منطقه ویژه اقتصادی و تجاری اسلام آباد تنها منطقه ویژه در کشور است که صد درصد سهام داران آن بخش خصوصی است و این میتواند الگوی موفق برای اعتماد حاکمیت به بخش خصوصی و نیز واگذاری امور و تسهیل در کارها به بخش خصوصی باشد.
کاشفی با بیان اینکه تمامی اراضی و محدوده منطقه به بخش خصوصی واگذار شده، خاطرنشان کرد: هم اکنون منطقه ویژه اسلام آبادغرب به یک کارگاه بزرگ تولید و اشتغال تبدیل شده است.
وی معتقد است، با پیشرفت مناسبی که روند اجرای کارها دارد طی دو سال آینده اکثر واحد‌های تولیدی و صنعتی آن به بهره برداری می رسد .

دولت و دستگاه‌های اجرایی به تکلیف قانونی خود در تامین انرژی تا ورودی منطقه ویژه اقدام کنند

کاشفی ابراز امیدواری کرد با همراهی دولت و حمایت استاندار کرمانشاه، موضوع تامین انرژی آب، برق و گاز تا محل ورودی منطقه توسط دولت فراهم و سپس با الحاق شهرک صنعتی به محدوده منطقه، زمینه بهره‌مندی از مشوق های صادرات، واردات و مالیاتی و حتی تامین اجتماعی برای واحدهای فعال فراهم گردد.

در صورت رفع موانع آمادگی افزایش صد درصدی محدوده از طریق توسعه منطقه را داریم

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب با اشاره به ضرورت توسعه منطقه، ابراز امیدواری کرد در صورت همکاری دستگاه‌های اجرایی آمادگی افزایش و توسعه صددرصدی را در منطقه داریم.
وی از وسعت ۱۴۲ هکتاری این منطقه نیز یاد کرد که قابلیت توسعه آن وجود دارد و یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ طرح که عمدتا صنایع پتروشیمی هستند در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب در دست اجرا است.

اخبار مشابه
سازمان ملی استاندارد ایران به سیستم بین المللی ارزیابی انطباق تجهیزات و قطعات الکترونیک پیوست
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.