به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از اتاق بازرگانی کرمانشاه، به دنبال رفع ممنوعیت صادرات دام زنده، شیوه نامه مربوطه در مورخ هشتم مرداد ماه ۱۴۰۱ توسط وزارت جهاد کشاورزی تدوین و ابلاغ گردید.

این شیوه نامه به علت وجود اشکالات اساسی در متن آن مورد اعتراض اتاق بازرگانی کرمانشاه و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام سبک قرار گرفت.

در همین ارتباط در هفته گذشته جلساتی با حضور دکتر مصری و دکتر رشیدی نائب رئیس و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، مدیران ذی ربط استان، اعضای اتحادیه مذکور در اتاق بازرگانی کرمانشاه تشکیل و پیشنهادات لازم تدوین و ارائه گردید.

در این راستا جلسه نهایی امروز (۲۲ مرداد) با هماهنگی و دعوت نمایندگان محترم مورد اشاره و همچنین معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، مدیران کل وزارت متبوع، ریاست اتاق بازرگانی و هیات رییسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام سبک در دفتر هیات رییسه مجلس تشکیل و با جمع بندی و لحاظ نکته نظرات بخش خصوصی اصلاحات مورد قبول طرفین تدوین و مقرر گردید شیوه نامه مذکور در طی روزهای آتی اصلاح و ابلاغ گردد.

با توجه به اینکه استان کرمانشاه همواره قطب تولید، تجارت و صادرات دام در کشور بوده است و این ظرفیت و مزیت اقتصادی و اشتغال آفرین استان نباید نادیده گرفته شود، این فرآیند و تلاش ها انجام گردید.

اتاق بازرگانی کرمانشاه مراتب قدردانی و سپاس خود را از آقایان دکتر مصری و دکتر رشیدی نمایندگان دلسوز، پیگیر و مطلع مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اعلام می‌دارد.