‍ ‍ نماینده مجلس یازدهم گفت: برای شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر راه‌های دیگری غیر از واگذاری مسکن مثل واگذاری زمین وجود دارد که باید در دستور کار مسئولان وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از خانه ملت؛ مجتبی بخشی‌پور با اشاره به اظهارات مسئولان وزارت […]

‍ ‍
نماینده مجلس یازدهم گفت: برای شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر راه‌های دیگری غیر از واگذاری مسکن مثل واگذاری زمین وجود دارد که باید در دستور کار مسئولان وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از خانه ملت؛ مجتبی بخشی‌پور با اشاره به اظهارات مسئولان وزارت راه و شهرسازی درباره افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۵ ماه اخیر، گفت: متاسفانه در چند سال اخیر قیمت مسکن به طور چشمگیری افزایش یافته که این مسئله مشکلات بسیاری را برای مردم فراهم کرده، به طوری که بسیاری از متقاضیان واقعی خرید مسکن به دلیل افزایش قیمت ها مجبور به اجاره نشینی شده اند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعاً مهمترین عامل افزایش قیمت مسکن گرانی سرسام آور قیمت مصالح ساختمانی، بر هم خوردن نظام عرضه و تقاضا در بازار است و به دلیل کمبود ۳ تا ۴ میلیون مسکن در کشور، عرضه را در بازار کاهش و تقاضا را افزایش داده است.

وی ادامه داد: در این شرایط شاهد فعالیت گسترده خریداران غیر دولتی، دلالان و سفته بازان در این بازار مسکن هستیم، افرادی که برای کسب سودهای کلان اقدام به خرید و ساخت چندین واحد مسکونی کرده و پس از مدتی آن را با قیمت بالاتر به فروش می رسانند که این مسئله موجب شده تا مساکن عرضه شده به خریداران واقعی نرسد.

بخشی‌پور بر لزوم اجرای قانونی مالیات بر عایدی سرمایه کشور تاکید کرد و گفت: یکی از راه‌کارها برای مقابله با دلال بازی و سفته گری در بازارهای اقتصادی به ویژه بازار مسکن اجرای این قانون است که با این راه کار دلالان دیگر نمی توانند اقدام به خرید و فروش سریالی مسکن کنند.

وی گفت: به نظر بنده برای شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر راه‌های دیگری غیر از واگذاری مسکن مثل واگذاری زمین وجود دارد که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.