نوشیدن آب ولرم به هضم غذا، کاهش وزن و دفع سموم بدن کمک می‌کند و بدن را هیدراته نگه می‌دارد.


به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از ایمنا، نوشیدن آب ولرم صبح‌ها به صورت ناشتا فواید زیادی به همراه دارد، بهتر است آب بین ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد گرم باشد. برخی افراد از نوشیدن آب ولرم به صورت ناشتا اجتناب می‌کنند؛ آن‌ها می‌توانند برای بهبود مزه آب کمی لیمو به آب اضافه کنند. در ادامه به مزایا نوشیدن آب ولرم می‌پردازیم:
هضم غذا
با نوشیدن آب ولرم دستگاه گوارش فعال می‌شود؛ آب ولرم از گلو به سمت معده و روده حرکت می‌کند، بدن را تمیز می‌کند و سموم بدن را نیز دفع می‌کند. آب ولرم همچنین با تجزیه، حل کردن و دفع غذاهایی که مصرف کرده‌اید و بدن قادر به هضم آن‌ها نیست، به فرآیند هضم کمک می‌کند.
کاهش وزن
سیستم کنترل دمای بدن با نوشیدن آب ولرم فعال می‌شود و شروع به جبران دمای آب با کاهش دمای داخلی می‌کند. این فرآیند باعث می‌شود متابولیسم فعال شود و فرآیند کاهش وزن با سرعت بیشتری انجام شود.
دمای داخلی بدن با نوشیدن آب ولرم افزایش پیدا می‌کند، این کار باعث فعال شدن سیستم غدد درون‌ریز بدن می‏‌شود و فرد شروع به عرق کردن می‌کند. تعریق به دفع سموم و محرک‌های بدن که باعث بروز اختلال شده‌اند کمک شایانی می‌کند.
هیدراته نگه داشتن بدن
با نوشیدن آب ولرم در صبح و شب به هیدراته نگه داشتن بدن کمک شایانی می‌کند. طی چند روز اول ممکن است تعداد دفعات ادرار کردن افزایش پیدا کند، زیرا بدن به این مقدار آب عادت ندارد، اما در نهایت بدن تنظیم می‌شو