سرپرست فرمانداری قصرشیرین کرمانشاه گفت: هفته آینده با بازگشایی مرز رسمی خسروی اولین گروه از زائران عتبات عالیات از این گذرگاه بین‌المللی عازم عراق می‌شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد حیدری روز پنجشنبه در حاشیه جلسه ای با حضور فرماندار خانقین در مرز منذریه عراق به منظور بررسی آخرین زیرساخت های تردد زوار، افزود: تردد و حمل نقل زائران یکی از مهم ترین دغدغه های ماست که امروز برای آن توافقات خوبی انجام شد و قرار بر این شد تا خودرو به اندازه کافی در منذریه مستقر شوند و کارجابجایی زوار را انجام دهند.

وی اظهار داشت: با توجه به بازگشایی مرز در هفته آینده مقرر شد جلسات و هماهنگی های لازم بین ۲ طرف ایرانی و عراقی به صورت هفتگی انجام شود و در هر دیدار نیازمندی ها لحاظ و برای برطرف کردن مشکلات اقدام شود.

رییس ستاد مدیریت و ساماندهی زائران اربعین حسینی در قصرشیرین گفت: مدیر پایانه مرزی خسروی و مدیر مرز منذریه عراق به عنوان نمایندگان ۲ طرف تعیین شدند و جلسات و دیدارهای بین کلانتران مرزی و فرمانداران ۲طرف هم با اعلام طرفین برگزار می شود.

فرماندار خانقین هم در این نشست گفت: این جلسه به منظور بررسی آخرین اقدامات برای تردد زوار ایرانی به کربلا برگزار شد.

«دلیر حسین» افزود: امروز با هم فکری فرماندار قصرشیرین هماهنگی های لازم برای تردد زوار در هفته آینده انجام شد.

وی گفت: ما از هفته آینده شرایط لازم از جمله استقرار خودرو های حمل و نقل برای تردد زوار را به سمت کربلا فراهم و در منذریه مستقر خواهد کرد.

حسین تاکید کرد: ما تلاش می کنیم که میزبان خوبی برای زائران اربعین حسینی باشیم.