معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: مراکز خرید و فروش پرندگان، ازجمله نقاط بحرانی در کنترل بیماری های طیور است و تمامی آنان کنترل می‌شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: مراکز خرید و فروش پرندگان، ازجمله نقاط بحرانی در کنترل بیماری های طیور است و تمامی آنان کنترل می‌شوند

به گفته مهندس برومند نامداری  دلیل نگهداری توامان پرندگان با حساسیت های مختلف و مجاورت آنها با محیط های شهری می تواند مشکلاتی در این زمینه ایجاد نماید.

معاون شهردار کرمانشاه تصریح کرد: با پیگیری و اجرای ضوابط و مقررات بهداشتی تلاش می‌شود از احتمال بروز مشکلات بهداشتی و بیماری‌های خطرناک مشترک بین انسان و دام که از پرندگان و حیوانات خانگی امکان انتقال به انسان را دارد جلوگیری به عمل آید.

نامداری با بیان اینکه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از بیماری‌های خطرناک پرندگان است که به عنوان بیماری مشترک میان انسـان و حیـوان شـناخته شده و مبارزه با آن در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است گفت: این بازدید از تمامی پرنده فروشی های سطح شهر صورت گرفت و علاوه بر بازدید به پرنده فروشی ها در مورد علائم بیماری آنفلوآنزای فوق حاد و همچنین روش مواجه با این بیماری تذکرات لازم داده شده است.