‍ ‍ ‍ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه از صدور پروانه ۲۴مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی تحت نظارت این سازمان در استان خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس مراد شیخ ویسی از این مراکز در استان به عنوان بازوی توانمند مهندسی نمودن فرایندهای تولید نام برد. وی افزود: در این […]


‍ ‍ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه از صدور پروانه ۲۴مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی تحت نظارت این سازمان در استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس مراد شیخ ویسی از این مراکز در استان به عنوان بازوی توانمند مهندسی نمودن فرایندهای تولید نام برد.

وی افزود: در این مراکز که ساختار نیروی انسانی متخصص آن به تعداد۱۴۳ نفر در گرایشهای مختلف میرسد آماده خدمت رسانی علمی و عملی به کشاورزان میباشند

مهندس شیخ ویسی در ادامه اعلام کرد: که این تعداد مجوز صادر شده تقریبا معادل یک سوم درخواستهای ثبت شده در استان بوده که امید است تا پایان سال جاری شاهد استقرار حداقل یک مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در هر دهستان باشیم.

وی همچنین تصریح نمود: این مراکز علاوه بر نیروی انسانی متخصص ،شبکه های الکترونیکی مربوط به سامانه صدور پروانه وزارت جهاد کشاورزی،سامانه پاسخگویی به استعلامات منابع طبیعی(سامط) ، سامانه ارجاع کار و سایر خدمات الکترونیکی را نیز راه اندازی و نقطه دسترسی خدمات به متقاضیان را تا مرکز دهستانهای استان مستقر نموده است.

شیخ ویسی در پایان اعلام کرد: که سیاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کل کشور راه اندازی، هدایت، حمایت و نظارت بر عملکرد این مراکز می باشد، تا با تنوع بخشی به ظرفیتهای اشتغال در بخش کشاورزی و توسعه اشتغال پایدار در این بخش، زمینه ایجاد فرصتهای شغلی جدید، افزایش ضریب نفوذ دانش، ارتقاء بهره وری و توسعه پایدار بخش کشاورزی را فراهم کنند همچنین در نظام صدور مجوز مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی  ابلاغیه وزیر محترم کشاورزی ، حمایت مدیران بخش کشاورزی اعم از دولتی و غیردولتی در جهت ایجاد، استقرار و توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی و تلاش در جهت واگذاری حداکثری وظایف تصدی گری وزارت جهاد کشاورزی به مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی جزو الزامات و سیاستها شمرده شده است و با احصای تمامی خدمات قابل ارائه در بخش کشاورزی، این خدمات را جزو خدمات قابل ارائه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی قلمداد کرده است.