معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت؛ به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با همکاری اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان کرمانشاه مراسم تجلیل از مفاخر و مشاهیر کرمانشاهی پنجم تیرماه در هتل پارسیان انجام می گیرد. به گزارش نسیم کرمانشاه پریسا محمدی اظهار داشت: […]

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت؛ به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با همکاری اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان کرمانشاه مراسم تجلیل از مفاخر و مشاهیر کرمانشاهی پنجم تیرماه در هتل پارسیان انجام می گیرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه پریسا محمدی اظهار داشت: برنامه تجلیل از بزرگان و مشاهیر یکی از برنامه های همیشگی و ثابت اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان است که هر ساله طبق معمول از این عزیزان تجلیل بعمل می آید.

وی گفت؛ در راستای همین هدف و به مناسبت روز فرهنگی در کرمانشاه، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اقدام به برگزاری نکوداشت دکتر محمد علی سلطانی مورخ و نویسنده کرمانشاهی و همچنین استاد کزازی از مفاخر ادب و هنر استان می نماید.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیان داشت؛ دکتر سلطانی مورخ و نویسنده کرمانشاهی به عنوان یکی از مفاخری مطرح است که در زمینه فرهنگ مکتوب طی سالیان متوالی زحمات زیادی برای این دیار کشیده و توانسته هویت و فرهنگ کرمانشاهی را زنده نگه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد؛ این مراسم که به عنوان اولین برنامه در سال جاری از سوی شهرداری کرمانشاه پیشنهاد شده و اعتباری نیز برای آن در نظر گرفته شده بتواند در دیگر برنامه های آتی در سطح استان کرمانشاه ادامه داشته باشد.

محمدی در ادامه گفت؛ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری کرمانشاه در یک اقدام بسیار خوب نام یکی از فرهنگسراهای خود را بنام استاد میرجلال الدین کزازی نامگذاری نموده که این اقدام بسیار ارزشمند بوده است.

وی تاکید داشت: در حوزه ادبیات می توان گفت وجود استاد کزازی در اشاعه فرهنگ و ادب فارسی در کشور و بخصوص استان کرمانشاه تاثیرگذار باشد و امیدواریم در این راستا هر ماه حداقل یکبار استاد کزازی در این فرهنگسرا شاهنامه خوانی داشته باشد و علاقمندان به فرهنگ و ادب فارسی می توانند در این محفل شرکت نمایند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیان داشت؛ قرار بر این است که در مراسم تجلیل از دکتر سلطانی از کتاب ارجنامه سلطانی که به قلم دکتر رحیمی زنگنه به رشته تحریر درآمده نیز رونمایی شود.

وی در پایان اظهار داشت؛ امیدواریم این کتاب نیز مورد حمایت کتاب خوانان کرمانشاهی قرار بگیرد و جوانان و بخصوص اهل مطالعه از آن استفاده کنند و گامی مهم در اشاعه فرهنگ کرمانشاه شناسی در بین مردم و جوانان برداشته شود.

گفتنی است این مراسم در روز پنجم تیر ماه از ساعت ده صبح در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار می شود.