محلات کم برخوردار “سرسبز” می‌شوند

  پرینت
شناسه خبر : 22266 | تاریخ انتشار : 17 آبان 1401 - 17:20 |
ایرسا- رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه سرانه فضای سبز هر کرمانشاهی را ۱۰.۵ متر مربع اعلام کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، فرامرز رحمتی زاده با اشاره به کاهش بارندگی ها در سالهای اخیر گفت: با توجه به اینکه کرمانشاه شهر خشکی محسوب می شود و در چندان سال اخیر بارندگی چندانی نداشته ایم، توسعه فضای سبز به طور جد پیگیری نشده است

وی افزود: در حال حاضر سرانه فضای سبز برای هر کرمانشاهی ۱۰.۵ مترمربع است و نسبت به میانگین کشوری با ۱۲ مترمربع قدری عقب هستیم که این میزان تفاوت به شرایط آب و هوایی استان و میزان بارندگی های آن مربوط می شود.

وی افزود: کرمانشاه استانی خشکی با بارندگی کم است، بنابراین نمی شود چندان فضای سبز را در آن توسعه داد و این کار باید باتوجه به منابع آبی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: علی رغم این شرایط در نظر داریم اگر افزایش و توسعه ای قرار است در حوزه فضای سبز صورت گیرد، محلات کم برخوردار در اولویت باشند.

رحمتی زاده گفت: در حال حاضر به دستور شهردار توسعه فضای سبز در محلات کم برخوردار در حال انجام است و در شهرک “نوکان” واقع در منطقه پنج شهرداری کرمانشاه ساخت یک پارک هفت هزار مترمربعی را دردستور کار داریم.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: همچنین توسعه فضای سبز در محله “مرادآباد و فاز چهار جانبازان در منطقه شش شهرداری و برخی محلات کم برخوردار دیگر هم در حال انجام است.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که با توجه به منابع آبی موجود حداقل بتوانیم سرانه فضای سبز شهر کرمانشاه را امسال به یازده متر مربع برسانیم.

رحمتی زاده گفت: انجام این کار دشوار است، چرا که جدای از تامین منابع آبی، زمین قابل کشت برای توسعه فضای سبز هم به سختی فراهم می شود و اکثر زمین های با این قابلیت از قبل تبدیل به فضای سبز شده اند.

اخبار مشابه
انگور یاقوتی کرمانشاه روانه بازار شد
اجرای طرح «نجما» در کرمانشاه
پیام دکتر حمیدرضا امیری بمناسبت روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.