مجوز تولید ۵۰ مگاوات برق نیروگاه خورشیدی در استان کرمانشاه صادر شد

  پرینت
شناسه خبر : 23116 | تاریخ انتشار : 02 اسفند 1401 - 15:13 |
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب با بیان اینکه از مهمترین برنامه‌های شرکت‌های منطقه‌ای برق توسعه نیروگاه های خورشیدی و بهره گیری از منابع خدادادی تجدیدپذیر است، گفت: بدین منظور این شرکت برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در استان کرمانشاه مجوز تولید ۵۰ مگاوات برق را صادر کرده‌ است.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از ایرنا، علی اسدی با اشاره به اهمیت روز افزون توسعه انرژی های پاک مانند برق خورشیدی؛ افزود: کشور ایران باتوجه به موقعیت جغرافیایش؛ ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی دارد که باید از این ظرفیت خدادادی در راستای کاهش سوخت های فسیلی که محدودند؛ استفاده کنیم.

وی گفت: به همین خاطر در شرکت برق منطقه ای غرب مجوز پروانه تولید ۵۰ مگاوات برق در استان کرمانشاه صادر شده و هیچ منع قانونی برای صدور مجوز احداث نیروگاه خورشیدی در سطح منطقه نداریم.

اسدی اظهار داشت: تولید هر مگاوات برق خورشیدی به ۲ هکتار زمین نیاز است، به همین دلیل شرکت برق منطقه ای برای راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی تفاهم نامه و هماهنگی های لازم را با ارگان های همچون اداره کل منابع طبیعی و جهاد کشاورزی انجام داده که اگر متقاضیان تمایل داشته باشند در زمین های درجه سوم و منابع طبیعی نیروگاه احداث کنند.

وی همچنین یکی از بهترین راهکارها برای توسعه نیرگاه های خورشیدی را نصب پنل های خورشیدی بر سقف بام ها مانند واحدهای مسکونی، اداری، تجاری و تولیدی عنوان کرد و افزود: در این راستا شرکت برق منطقه ای کاملا از نظر فنی مشاوره ای از متقاضیان این طرح ها پشتیبانی می کند.

۲۲ سال برق نیروگاه‌های خورشیدی را تضمینی می‌خریم

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب در ادامه از جمله مهمترین حمایت های این شرکت را ارایه تسهیلات به متقاضیان احداث نیروگاه خورشیدی ذکر کرد و بیان داشت: این شرکت؛ افرادی را که تمایل به احداث نیروگاه خورشیدی داشته باشند برای دریافت وام ارزان قیمت به بانک های عامل معرفی می کند.

اسدی همچنین خرید تضمینی ۲۲ ساله برق از نیروگاه های خورشیدی را از مهمترین حمایت های این شرکت اعلام کرد و گفت: خود این شرکت؛ برق تولیدی نیروگاه های خورشیدی را ۲۲ سال خرید تضمنی می کند و با آنها از ابتدا قرارداد می بندد.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاران در نیروگاه های خورشیدی بدانند اصل سرمایه آنها کمتر از سه سال برمی گردد و مابقی سالها نیروگاه‌های خورشیدی برای آنها به غیر از هزینه نگهداری فقط سود خواهد داشت.

وی در پایان برق را از زیرساخت ترین شرایط توسعه هر شهر و جامعه دانست و گفت: قطعا و بدون شک احداث نیروگاه خورشیدی و حتی نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام ها برای افراد از نظر مالی سوده‌ده خواهد بود و فقط در این خصوص باید به افراد و بخش خصوصی اطلاع رسانی بیشتر شود.

اخبار مشابه
پاداش ۳۰ میلیون ریالی نیروهای شرکت بازیافت شهرداری کرمانشاه فردا پرداخت می شود
بررسی موانع سد شرفشاه سومار در شرکت آب منطقه ای کرمانشاه
دیدار شهردار و مدیران شهرداری کرمانشاه با فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) 
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.