مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه ایجاد وزارت بازرگانی به پیشنهادات و ملاحظات بخش خصوصی توجه نماید

  پرینت
شناسه خبر : 24797 | تاریخ انتشار : 26 تیر 1402 - 11:34 |
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه ایجاد وزارت بازرگانی به پیشنهادات و ملاحظات بخش خصوصی توجه نماید.

به گزارش نسیم کرمانشاه، حیدر کدیور رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ، معادن و کشاورزی کرمانشاه با عنایت به تصویب فوریت لایحه ایجاد وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی از نمایندگان محترم مردم خواست به دغدغه‌های بخش خصوصی و فعالین اقتصادی که در ده بند توسط مرکز پژوهش‌های اتاق ایران مطرح و منتشر شده است توجه و در بررسی مواد و تبصره‌های مربوط لحاظ نمایند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران با اشاره‌به عدم تناسب مشکلات ، راهبردها با ساختار و وظایف مندرج در لایحه اظهار داشت تفکیک مذکور ما را به هیچ یک از اهداف پیش بینی شده نمی‌رساند و در مقابل تفکیک وظایف بخش تولید ، صنعت و کشاورزی با بازرگانی هماهنگی آنها را سخت‌تر خواهد نمود.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به رای بالای لایحه ابراز امیدواری کرد اگر اصرار به ایجاد وزارت بازرگانی وجود دارد توقع می‌رود همه ساختارها و اختیارات مرتبط با حوزه تنظیم گری ، سیاست گذاری ، نظارت و بازرگانی داخلی و خارجی از سایر وزارتخانه‌ها منفک و به وزارت جدیدالحاق گردد.

کدیور افزود هماهنگی در نظام و ساختار اداره کشور موضوعی سخت ، زمانبر و پرهزینه است که ایجاد ساختار جدید بدون اختیارات کافی از مصادیق آن خواهد بود که ممکن است مسیر رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده از جمله تنظیم و کنترل بازار را پر ترافیک و حتی مسدود نماید.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست با مطالعه دقیق تاریخچه تاسیس ، الحاق ، انتزاع و تفکیک وزارتخانه‌های تجارت ، بازرگانی ، صنایع ، صنایع و معادن و صمت در ۸۰ سال اخیر توجه و آسیب‌ها و منافع ملموس تجارب عینی دوره های مذکور را در تصمیم گیری جدید ملحوظ نظر داشته باشند.

کدیور توجه به نتایج مطالعات علمی و پیشنهادات اتاق ایران را راهگشا توصیف و ابراز امیدواری کرد مجلس شورای اسلامی با پذیرش و لحاظ نمودن پیشنهادات اصلاحی آسیب های ناشی از این تاسیس را به حد اقل ممکن رسانده و مانع از تحمیل هزینه های مضاعف و تکرار تجارب گذشته شود

اخبار مشابه
کشف بیش از یک هزار مهره مهم باستانی در کرمانشاه 
آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، تاسیسات و برق سلیمانیه
لزوم معافیت صادرات محصولات کشاورزی از رفع تعهدات ارزی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.