لزوم همراهی سیستم بانکی برای تامین نقدینگی بخش خصوصی

  پرینت
شناسه خبر : 23999 | تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1402 - 17:01 |
رئیس اتاق کرمانشاه با جمعی از مدیران بانک‌ ملت استان دیدار و گفت و گو‌کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی در این دیدار با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان رشد تولید و مهار تورم، تامین نقدینگی را در کنار بهبود فضای کسب و کار و رشد صادرات، سه نیاز اصلی برای تحقق رشد تولید برشمرد.

وی ادامه داد: چنانچه رشد تولید واقعی را در کشور می‌خواهیم لازم است سیستم بانکی همراهی بیشتری برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی داشته باشد، زیرا در شرایط کنونی اقتصاد کشور و نرخ تورمی که با آن مواجهیم، واحدهای تولیدی برای سرمایه در گردش بسیار در مضیقه هستند. وی معتقد است چنانچه نقدینگی مورد نیاز بخش تولید تامین نشود ناچار به کاهش ظرفیت و تولید خواهد بود.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران به نقش بانک‌ها در کنترل تورم هم اشاره کرد و یادآور شد: اگرچه بخش عمده تورم کشور از ضعف نظام بودجه‌ریزی منشا می‌گیرد اما مدیریت ساختار در نظام بانکی نیز در کنترل تورم بی تاثیر نیست.

کاشفی تاکید کرد: از سوی دیگر بانک‌ها در زمینه گشایشات ارزی و … نیز می‌توانند همراه بخش تولید باشند. وی همچنین همراهی سیستم بانکی را برای کمک به توسعه صادرات ضروری دانست و اظهار کرد: هم بنگاه‌های اقتصادی و هم تجار و بازرگانان نیازمند پرداخت تسهیلات با شرایط مناسب هستند .

وی در ادامه محدودیتی که امروز نظام بانکی به جهت لزوم مدیریت منابع و مصارف و فشارهایی که برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها وارد می‌شود را قابل درک دانست و عنوان کرد: لازم است بخش خصوصی نیز در بازپرداخت تسهیلات همراهی بیشتری داشته باشد تا منابعی مالی برای تامین نقدینگی بخش تولید در گردش باشد نه اینکه در برخی بخش‌ها بلوکه شود.

وی در پایان از بانک ملت به عنوان یکی از بانک‌های پیشتاز در خدمات ارزی و الکترونیکی یاد کرد که همواره همراهی خوبی با بخش خصوصی داشته است.

در ادامه محمدی مدیر شعب بانک ملت استان کرمانشاه نیز از آمادگی این بانک برای حمایت از بخش خصوص در زمینه پرداخت تسهیلات، خدمات ارزی و … خبر داد و افزود: علیرغم محدودیت‌هایی که داریم برای حمایت از بخش خصوصی آماده‌ایم. وی عنوان کرد: همچنین برای مشتریان ویژه و خوش حساب خدمات و تسهیلاتی را در نظر خواهیم گرفت.

به گفته مدیر شعب بانک ملت استان کرمانشاه، این بانک در بعد ملی نیز شرایط خوبی از نظر منابع دارد و در سال گذشته توانست از نظر منابع از جایگاه سوم به رتبه اول کشور ارتقا یابد. وی تاکید کرد: به علاوه در زمینه خدمات الکترونیک نیز بنیان‌های خوبی از گذشته در این بانک‌ نهاده شده که اکنون در حال استفاده است.

اخبار مشابه
دانستنی هایی در مورد زعفران بر اساس استاندارد ملی INSO 259-1
تامین برق مطمئن و پایدار در مرحله دوم آزمون سراسری کرمانشاه 
نصب ۲۰۰ ایستگاه پنل خورشیدی در استان کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.