مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بر لزوم مدیریت مصرف انرژی در استان طی هفته جاری تاکید کرد. به گزارش نسیم کرمانشاه، امیدعلی مرآتی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی از فردا مجدد یک سامانه گرمسیری وارد استان می شود و اگر مشترکین این هفته و به ویژه روزهای دوشنبه، سه شنبه […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بر لزوم مدیریت مصرف انرژی در استان طی هفته جاری تاکید کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، امیدعلی مرآتی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی از فردا مجدد یک سامانه گرمسیری وارد استان می شود و اگر مشترکین این هفته و به ویژه روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه با ما همکاری داشته باشند،  می توانیم از این وضعیت نیز عبور کنیم.

وی افزود: اگر ما از این مرحله در روزهای آتی با مدیریت مصرف گذر کنیم به احتمال خیلی زیاد پیک امسال را پشت سر گذاشته ایم و هفته های آینده پیک قابل توجهی نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در خصوص میزان مصرف انرژی در استان کرمانشاه طی تابستان نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: میزان مصرف انرژی در این مدت حدود ۷ درصد افزایش پیدا کرده اما میزان پیک شبکه افزایشی نداشته است.

این مسئول بیان داشت: با کنترل و مدیریتی که روی مصرف صورت گرفته پیک شبکه هنوز به میزان پیک شبکه سال قبل نرسیده است و این نشان می دهد که مدیریت خوبی صورت گرفته و علی رغم اینکه با افزایش مصرف باید بار شبکه افزایش پیدا می کرد، این اتفاق نیفتاده و حتی درصدی نیز کاهش یافته است.

مرآتی تاکید کرد: اگر مصرف مشترکان فراتر از میزان فوق شود برای پیشگیری از فشار و بار اضافه به شبکه و آسیب نرسیدن به تجهیزات توزیع برق، مجبور به اعمال خاموشی خواهیم بود.

وی ساعات پیک مصرف در استان کرمانشاه ۱۲ الی ۱۶ و ۱۹ الی ۲۳ دانست و مشترکان باید در این ساعات مصرف خود را مدیریت کنند تا مشکلی در شبکه به وجود نیاید و مجبور به اعمال خاموشی نشویم.