عضو هیات اقتصادی اتاق ایران به سرپرستی کیوان کاشفی، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته مشترک اقتصادی اتاق های ایران و سوریه به این کشور عزیمت کردند. به گزارش نسیم کرمانشاه، جلسه مشترک اعضای اتاق‌های ایران و سوریه با حضور عاطف نداف، وزیر بازرگانی داخلی سوریه، عدنان محمود سفیر سوریه در ایران، حسن دانایی فرد […]

عضو هیات اقتصادی اتاق ایران به سرپرستی کیوان کاشفی، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته مشترک اقتصادی اتاق های ایران و سوریه به این کشور عزیمت کردند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، جلسه مشترک اعضای اتاق‌های ایران و سوریه با حضور عاطف نداف، وزیر بازرگانی داخلی سوریه، عدنان محمود سفیر سوریه در ایران، حسن دانایی فرد رئیس ستاد اقتصادی ایران و سوریه، جواد ترک آبادی سفیر ایران در سوریه و اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در دمشق برگزار شد

در این جلسه عمران شعبان، رئیس اتاق مشترک سوریه با اشاره به همکاری های عمیق سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دو کشور ایران و سوریه، خواستار افزایش سطح مبادلات و رفع موانع تجاری بین دو کشور شد.
در ادامه کیوان کاشفی رئیس کمیته مشترک اقتصادی اتاق‌های ایران و سوریه ضمن ارائه گزارشی از روند تشکیل اتاق مشترک ایران و سوریه، از تشکیل کمیته های تخصصی صنعت و معدن، کمیته بازسازی و عمران، کمیته حمل و نقل، کمیته کشاورزی و دامی و کمیته مالی و بانکی بین دو اتاق را داد.
وی اشاره‌ای هم به تفاهم نامه بین دو کشور -که به امضای معاون اول رئیس جمهور و نخست وزیر سوریه رسیده – داشت و خواستار حل مشکلات بانکی و مشکلات انتقال پول بین دو کشور شد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران همچنین بر راه‌اندازی ترانزیت زمینی کالا بین دو کشور ایران و سوریه تاکید کرد.
کاشفی از تهیه بانک اطلاعات فعالین اقتصادی دو کشور در دو حوزه مهم “تولید و تجارت” خبر داد و خواستار اقدام مشابه توسط طرف سوری شد.
در ادامه عاطف نداف وزیر بازرگانی داخلی سوریه نیز از ایران و سوریه به عنوان دو کشور دوست و برادر یاد کرد.
وی ادامه داد: امروز بخش خصوصی دو کشور باید با افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی، این دوستی‌ها را بیش از پیش تداوم بخشند.
وی ضمن استقبال از پیشنهادات کاشفی، ابراز امیدواری کرد به زودی مفاد تفاهم نامه بین دو کشور ایران و سوریه اجرایی شود و شاهد افزایش بیشتر سطح مبادلات اقتصادی بین دو کشور باشیم.
در این نشست صالح آبادی، رییس بانک توسعه صادرات نیز گزارشی از تمهیدات این بانک برای کمک به فعالین اقتصادی برای حضور در سوریه ارائه کرد.
همچنین حجت الاسلام حسینی کیا، عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی نیز بر لزوم حمایت مجلس شورای اسلامی از فعالین اقتصادی دو کشور به منظور گسترش تعاملات تاکید کرد.
در ادامه فعالین اقتصادی حاضر در جلسه فعالیت ها و ظرفیت های اقتصادی شرکت های ایرانی را برای طرف سوری تشریح کردند.
از دیگر برنامه‌های این سفر شرکت در اجلاس اقتصادی دو کشور ایران و سوریه با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی ایران، شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بازرگانی دمشق و جلسه B2B فعالان اقتصادی دو کشورخواهد بود.