رئیس اتاق کرمانشاه بر لزوم راه‌اندازی مسیر VIP برای ورود گردشگران سلامت از اقلیم عراق و همچنین راه‌اندازی پرواز کرمانشاه_ سلیمانیه در بلندمدت تاکید کرد. 

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ کیوان کاشفی در نشست با هیات فعالان گردشگری سلامت اقلیم عراق که امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه گردشگران سلامت اقلیم از دیرباز برای دریافت خدمات درمانی به کرمانشاه مراجعه داشتند، افزود: اما مراجعات بیماران عراقی عمدتا به صورت انفرادی و سازماندهی نشده بود.

وی از پیگیری اتاق بازرگانی کرمانشاه برای ساماندهی گردشگری سلامت طی دو، سه سال اخیر خبر داد و اظهار کرد: بیمارستان‌های استان را مشتاق کردیم فضاهای ویژه‌ای برای گردشگران سلامت عراقی فراهم کنند.
به گفته رئیس اتاق کرمانشاه، هم اکنون کرمانشاه بلحاظ پزشکی و مراکز درمانی امکان پذیرش گردشگران سلامت و ارائه خدمات به آنها در همه زمینه‌های مختلف را دارد و می‌تواند همه نیازهای آنان را پوشش دهد.
کاشفی از اهمیت بعد اقتصادی گردشگری سلامت هم یاد کرد و افزود: کرمانشاه می‌تواند خدمات درمانی با کیفیتی به انداز امارات، ترکیه و … اما با قیمت بسیار پایین‌تر را به گردشگران سلامت ارائه دهد.
وی سپس از چالش‌هایی که در حوزه گردشگری سلامت بین کرمانشاه و اقلیم عراق وجود دارد یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین این چالش‌ها نبود ارتباط مستقیم بین دو طرف بود که امیدواریم با سفر هیات اقلیم عراق، این تعامل به صورت مستمر و دائمی برقرار شود.
کاشفی همچنین بر لزوم فعالیت شرکت‌هایی برای ارائه خدمات صفر تا صد خدمات به گردشگران سلامت تاکید و خاطرنشان کرد: تجربه موفق چنین کاری را بین تهران و بغداد داریم و باید این روند در کرمانشاه نیز برقرار شود.
معضل دیگری که در حوزه گردشگری سلامت کرمانشاه وجود دارد و کاشفی به آن اشاره کرد مشکلات حوزه حمل و نقل بود و یادآور شد: می‌توانیم این هماهنگی را ایجاد کنیم که گردشگران سلامت اقلیم بدون کمترین معطلی و از مسیر VIP  زمینی وارد کرمانشاه شوند.
وی تاکید کرد: در بلندمدت نیز پیگیر برقراری پرواز کرمانشاه_ سلیمانیه هستیم که حتی اگر دو پرواز در هفته نیز برقرار شود پاسخگوی نیازهای حوزه توریسم سلامت خواهد بود.
به گفته رئیس اتاق کرمانشاه، ایرلاین های داخلی امکان و ظرفیت راه‌اندازی چنین پروازی را دارند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با برپایی نشست‌های این چنینی و اعزام و پذیرش هیات‌های حوزه گردشگری سلامت بین کرمانشاه و اقلیم عراق، شاهد ارتباط مستمر و دائمی در حوزه گردشگری سلامت بین دو منطقه باشیم.
  • نویسنده : محمد فرجی
  • منبع خبر : ایسنا