لزوم استفاده از ظرفیت بورس برای تامین مالی صنایع

  پرینت
شناسه خبر : 20056 | تاریخ انتشار : 24 فروردین 1401 - 12:13 |
رئیس اتاق کرمانشاه و مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه در راستای افزایش همکاری برای استفاده بیشتر از ظرفیت بازار سرمایه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی با بیان اینکه در روزهای اوج رونق بورس تعدادی از شرکت‌های کرمانشاه به صرافت استفاده از بورس برای تامین مالی خود افتادند، اظهار کرد: در آن ایام بسیاری از  شرکت‌های بزرگ و مطرح کشور استفاده مناسبی از روند صعودی بازار داشتد و توانستند منابع مالی خوبی برای خود جذب کنند اما متاسفانه شرکت‌های کرمانشاه از جهش بورس بی بهره ماندند.

وی معتقد است، اگرچه اکنون که بازار دچار روند نزولی شده تمایل واحدها نیز برای ورود به بورس کمتر شده اما نباید فراموش کرد وضعیت بازار به این شکل نخواهد ماند.

رئیس اتاق کرمانشاه پیش بینی کرد، در شرایطی که در کشور با تورم سالانه ۴۰ تا ۶۰ درصدی مواجهیم، بورس هم دوباره روند صعودی بگیردو عنوان کرد: ماهیت بازار سرمایه دوران رونق و رکود است اما وضعیت به این شکل نخواهد ماند.

کاشفی با تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای ورود تعداد بیشتری از شرکت‌های کرمانشاه به بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: اکنون ظرفیت خوبی فراهم است تا بتوانیم با همکاری بورس منطقه‌ای کرمانشاه و برگزاری جلسات توجیهی، تعداد بیشتری از واحدها را برای برای ورود به بورس متقاعد کنیم.

وی خانوادگی بودن بسیاری از کسب و کارها در کرمانشاه، نگرانی از نحوه برخورد دستگاه‌هایی مانند مالیات و سایر نهادهای نظارتی، نبود منتور و … را از مهمترین دلایل عدم ورود شرکت های کرمانشاه به بورس دانست و افزود: اتاق کرمانشاه تلاش می کند با شناسایی واحدهایی که ظرفیت ورود به بازار سرمایه را دارند آنها را کمک کند.

دکتر محمد بهمن مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه تالار بورس کرمانشاه سومین تالار برتر کشور بعد از تبریز و اصفهان است، خاطرنشان کرد: از نظر حجم معاملات نیز جایگاه ۹ تا یازده را داریم.

وی افزود: در سال گذشته که دوره رونق بازار سرمایه بود مردم استان چهار هزار میلیارد تومان سرمایه وارد بورس کردند که رقم بزرگی است.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه با وجود جایگاه مناسب بورس کرمانشاه اما در زمینه پذیرش شرکت‌های جدید توفیقی نداشتیم، گفت: این در حالی است که بازار سرمایه یکی از بهترین ابزارهای تامین مالی حتی نسبت به بانک‌ها به شمار می‌رود.

بهمن از پیگیری برای بورسی شدن تعدادی از شرکت‌های کرمانشاه خبر داد که از سال گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شده و خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در همه زمینه‌ها شرایط برای ورود شرکت‌ها تسهیل شود.

وی افزود: شرکت‌هایی که امکان پذیرش در بازار سرمایه را دارند شناسایی کردیم که چهار شرکت امکان پذیرش در فرابورس و دو شرکت امکان پذیرش در بورس را دارند.

اخبار مشابه
پاداش ۳۰ میلیون ریالی نیروهای شرکت بازیافت شهرداری کرمانشاه فردا پرداخت می شود
بررسی موانع سد شرفشاه سومار در شرکت آب منطقه ای کرمانشاه
دیدار شهردار و مدیران شهرداری کرمانشاه با فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) 
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.