مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از قطع برق 90 دستگاه اجرایی پر مصرف در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه؛ مهندس محمد مرادی اظهار داشت؛ روز یکشنبه ۲۵تیرماه برق ۹۰ اداره و بانک پر مصرف استان به دلیل عدم توجه به دستورالعمل های کاهش مصرف قطع شد.

وی با اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص ضرورت کاهش مصرف برق و پایش مستمر مصرف دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: برق ادارات و مراکز دولتی که کاهش ۳۰درصدی مصرف در ساعات کاری را رعایت نکنند قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان کرد: میزان کاهش باری که با تغییر ساعت کاری در ادارات رخ داده حدود ۱۵ مگاوات بوده که معادل کاهش حدود چهار درصدی مصرف است که امیدواریم هرچقدر به سمت روزهای گرم پیش برویم، میزان مدیریت مصرف برق در ادارات بیشتر شود.

وی افزود: برنامه‌هایی در راستای مدیریت مصرف از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر ابلاغ شده است تا دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی و غیردولتی نسبت به مدیریت و کاهش مصرف برق اقدام کنند و بتوانیم از پیک بار تابستان امسال عبور کنیم.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی و ادارات نسبت به مصوبه هیات وزیران در خصوص کاهش مصرف بی‌توجه هستند که در این زمینه به آن‌ها تذکراتی داده شده است و در صورت تکرار و عدم رعایت، نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام می‌شود.