سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از فعالیت ۲۱ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بخش دولتی در استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی؛ عزیز نوری سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان که به مناسبت هفته_ملی_مهارت به همراه پرسنل این اداره کل در مسجد جامع کرمانشاه حضور یافت، پیش از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی ضمن تبریک روز ملی آموزش های فنی و حرفه ای و هفته مهارت و کارآفرینی بیان داشت : آموزش های فنی و حرفه ای ، افراد را برای کسب شغل و پیشه و افزایش توانمندی آماده و تربیت می کند.

سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه بیان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در حوزه های صنعت، خدمات ، کشاورزی و فرهنگ و هنر مشغول ارائه خدمات آموزشی و مهارتی به متقاضیان می باشد .

وی با اشاره به گستردگی مخاطبان آموزش فنی وحرفه ای بیان داشت:  این سازمان آموزش مهارت برای دانش آموزان، دانشجویان، شاغلین در ادارات و کارخانجات، زنان خانه دار، سربازان، زندانیان، روستاییان و عشایر و … را برعهده دارد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۲۱ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بخش دولتی در استان گفت : در این مراکز دوره های آموزشی مورد نیاز متقاضیان بصورت کاملا رایگان ارائه می شود و در کنار آنها تعداد ۳۱۵ آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد نیز بر اساس شهریه مصوب در حال خدمت رسانی به متقاضیان مهارت آموزی می باشند.

سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه ارائه آموزش های مهارتی در کارخانجات و صنوف ویژه شاغلین حوزه صنعت را یادآور شد و افزود: این اداره کل در راستای توانمندسازی نیروهای کار شاغل در حوزه صنعت و بر اساس نیاز این حوزه، اقدام به ایجاد کارگاه های آموزشی در صنایع تحت عنوان مرکز مهارت آموزی جوار و بین کارگاهی نموده است که با تعامل مناسب در این حوزه در حال گسترش این مدل از آموزش هستیم.

وی برگزاری جلسات شورای مهارت در استان و شهرستان ها را باعث توجه خاص مسئولان به امر مهم آموزش های فنی و حرفه ای دانست و گفت : اجرای مصوبات این جلسات تحول مهمی در اشتغال ایجاد می‌کند.

سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در پایان سخنانش از خانواده ها به منظور بازدید از مراکز و آشنایی با پتانسیل ها و توانایی های مراکز آموزش فنی و حرفه ای دعوت بعمل آورد.