مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از فعالیت سه هزار و ۱۵۰ تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی خبر داد.

حسن عزیزی با اشاره به اینکه ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم در تعاونی‌های استان اشتغال دارند افزود: از جمعیت دو میلیون نفری استان یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر عضو تعاونی‌های مختلف استان هستند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت:  تعداد ۱۸۵۰ تعاونی هم در اداره کل تعاون استان کرمانشاه ثبت شده است که به دلیل مواردی همچون، فعال نبودن، اتمام  مهلت قانونی فعالیت تعاونی مانند تعاونی مسکن، نداشتن توجیه اقتصادی طرح تعاونی بعد از یک دوره فعالیت، تغییر شکل کار و  اختلافات اعضا شرکت تعاونی فعالیت‌شان به حالت راکد و یا نیمه راکد درآمده است.
عزیزی با بیان اینکه برای رسیدگی به اختلاف اعضا شرکت‌های تعاونی اتاق داوری در اداره کل تعاون فعال شده است، خاطر نشان کرد؛ با ارجاع مشکلات به این اتاق، نیاز افراد برای مراجعه به محاکم قضایی مرتفع و  از پرداخت هزینه‌های  دادرسی هم جلوگیری شده است.
وی همچنین به موضوع تصمیم گیری در خصوص امهال و یا تجدید نظر در پرداخت تسهیلات شرکت‌های تعاونی ناتوان در باز پرداخت به موقع وام‌ها گفت:  موضوعات اینچنینی نیز  در کارگروه اقتصادی استان مطرح و درباره آن  تصمیم گیری می‌شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همچنین به هدف گذاری برای فعالیت دوباره ۳۰ شرکت تعاونی طی سال‌جاری اشاره کرد و افزود: این موضوع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در حال پیگیری است و در صورت فراهم بودن شرایط برای فعالیت تعاونی ها، این تعداد قابل افزایش است.