مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از ممنوعیت فعالیت تجهیزات تفریحی فاقد مجوز استاندارد در استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل حسین پور مدیر کل استاندارد کرمانشاه  بیان نمود. رعایت مسائل ایمنی و توجه به استاندارد تجهیزات تفریحی به دلیل استفاده گسترده عمومی از این وسایل و ضرورت تامین ایمنی در زمان بهره برداری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. چراکه مراکز تفریحی شاید تنها مکانی باشد که کسی انتظار خطر و حادثه را ندارد.

ایشان افزود در کشور ما اخذ گواهینامه استاندارد برای تجهیزات تفریحی اجباری بوده و کلیه تجهیزات در تمامی مراحل از طراحی تا بهره برداری می بایست توسط شرکت های بازرسی مورد تایید مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (سازمان ملی استاندارد ایران) بازرسی شده و پس از مطابقت کامل با استانداردهای مربوطه گواهینامه یک ساله صادر میگردد.
مدیرکل اداره استاندارد استان کرمانشاه گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد؛ تجهیزات و وسایل تفریحی مستقر در بوستان‌ها، پارک‌های آبی، زمین‌های بازی و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است و بدون تاییدیه استاندارد فعالیت آنها ممنوع و صاحبان آنها ملزم به استانداردسازی تجهیزات هستند.

حسین‌پور در ادامه از شهروندان خواست هنگام استفاده از تجهیزات تفریحی از وجود گواهی بازرسی استاندارد آن اطمینان حاصل کنند و هرگونه تخلف را از طریق تلفن چهار رقمی ۴۵۱۷ اداره کل استاندارد استان در ساعات اداری و یا با سامانه ۲۴ ساعته گویای ۱۵۱۷ تماس حاصل فرمایند.

وی گفت: همچنین شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل استاندارد به آدرس Kermanshah.inso.gov.ir (در بخش ارتباط با ما) با اداره کل استاندارد ارتباط حاصل نمایند .