پیام کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران به‌ مناسبت سالروز ملی صادرات؛

فعالان اقتصادی یاور مردان میدان و پشتوانه دستگاه دیپلماسی هستند/شرایط منطقه نشان داد صادرات نبض تپنده کشور است

  پرینت
شناسه خبر : 18386 | تاریخ انتشار : 29 مهر 1400 - 11:22 |

 کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران به‌ مناسبت سالروز ملی صادرات گفت: روز ملی صادرات امسال و شرایط خاصی که در منطقه ایجاد شده نشان می‌دهد کارآفرینان، صادرکنندگان، تجار، بازرگانان و کارگران در واقع با هر قدم و تلاش خود یاور مردان میدان تأمین امنیت و اقتدار کشور هستند و اقداماتشان برای رونق […]

 کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران به‌ مناسبت سالروز ملی صادرات گفت: روز ملی صادرات امسال و شرایط خاصی که در منطقه ایجاد شده نشان می‌دهد کارآفرینان، صادرکنندگان، تجار، بازرگانان و کارگران در واقع با هر قدم و تلاش خود یاور مردان میدان تأمین امنیت و اقتدار کشور هستند و اقداماتشان برای رونق اقتصادی کشور پشتوانه دستگاه دیپلماسی است تا با عزمی جزم قدم بردارند. اتفاقاتی که اخیرا رخ داد نشان می‌دهد صادرات همچون نبض تپنده یک کشور است و اهمیت بسیار زیادی دارد، لذا افزایش میزان صادرات با عمل به شعار سال و مانع‌زدایی و حمایت از تولید و کارآفرینی افق دید اتاق بازرگانی است. موقعیت ویژه مرزهای کشورمان، به‌ویژه مرزهای استان کرمانشاه فرصتی عالی برای افزایش صادرات و در نتیجه افزایش تولید و ایجاد اشتغال است. مرزهای استان کرمانشاه با تمام رخدادهای سال‌های اخیر و به‌واسطه اشتراکات فراوان‌ مردم ایران و عراق، اقدامات شهید حاج قاسم سلیمانی و تلاش فعالان اقتصادی نقطه قابل اتکایی برای صادرات کشورمان است، چنانچه بخش زیادی از صادرات غیرنفتی از این جغرافیا انجام می‌شود که نیاز مبرم کشور و از الزامات شرایط اقتصادی امروز است.

بی‌شک رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار با استفاده از نظر نخبگان و فعالان اقتصادی و انجام مولفه‌های تدوین شده استراتژی توسعه صادرات برای حمایت از صادرکنندگان مدنظر پارلمان بخش خصوصی است.
تدوین استراتژی توسعه صادرات برای حمایت از صادرکنندگان از وعده‌هایی بود که توسط پارلمان بخش خصوصی مطرح شد و تلاش شبانه‌روز کارکنان اتاق بازرگانی با بهره‌گیری از تجارب و دانش کارشناسان، تجار و اساتید دانشگاه در این راستا گره‌گشا بود. نتیجه این اقدامات در تنگنای تحریم، شرایط کرونا، تورم و… افزایش صادرات از مرزهای کرمانشاه بوده است.
اینجانب در پایان ضمن تبریک این روز به فعالان اقتصادی و صادرکنندگان محترم، مراتب تقدیر و تشکر از تک تک شما عزیزان را به جا آورده و امیدوار است بیش از پیش برای پیشرفت کار خود و اعتلای ایران اسلامی قدم بردارید.
به امید روزهای طلایی صادرات ایران.

کیوان کاشفی
عضو هیات رئیسه اتاق ایران
و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه

اخبار مشابه
دانستنی هایی در مورد زعفران بر اساس استاندارد ملی INSO 259-1
تامین برق مطمئن و پایدار در مرحله دوم آزمون سراسری کرمانشاه 
نصب ۲۰۰ ایستگاه پنل خورشیدی در استان کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.