​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به بالا بودن عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه گفت: عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه بالاتر از حد میانگین استاندارد است و ممنوعیتی برای تردد   ناوگان حمل و نقل با سن بالا در کشور وجود ندارد. به گزارش […]

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به بالا بودن عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه گفت: عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه بالاتر از حد میانگین استاندارد است و ممنوعیتی برای تردد   ناوگان حمل و نقل با سن بالا در کشور وجود ندارد.

به گزارش نسیم کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی اظهار داشت : عمر ناوگان حمل و نقل مسافر در استان کرمانشاه بالا تر از حد میانگین استاندارد است که میانگین عمر ناوگان مینی‌بوس  در استان ۳۰ سال، کامیون ۱۷ سال، اتوبوس ۱۰ تا ۱۲ سال و سواری هشت سال است.

وی با اشاره به اینکه هیچ ممنوعیتی برای تردد ناوگان دارای عمر بالا وجود ندارد بیان کرد : بهبود این شرایط تنها با ایجاد رقابت امکان‌‌پذیر است آن چنان که استان کرمانشاه با ایجاد رقابت در زمینه حمل و نقل اتوبوسی جوان‌ترین سیستم حمل و نقل را دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه به ناقص بودن قوانین در اجرا اشاره کرد و گفت: در ایران برای حمل و نقل عمومی دارای عمر بالا، محدودیت تردد وجود دارد اما، ممنوعیت تردد وجود ندارد.

وی افزود: برای فعالیت ناوگان حمل و نقل با بیش از ۲۵ سال سن محدودیت ایجاد می شود اما  ممنوعیت ایجاد نمی شود و در حال حاضر ناوگان دارای ۵۰ سال نیز فعالیت دارد که محدودیت  برای مینی‌بوس ۲۵ سال، برای اتوبوس وکامیون، ۱۵ سال و ۱۰ سال برای سواری است.

کرمی در خاتمه گفت: سقف عمر مفید مینی‌بوس در کشور ۲۵ سال است و قانون، ممنوعیتی برای تردد  ناوگانی که امنیت جانی مردم را به خطر می‌اندازد را  ندارد و با این شرایط تبلیغات برای نوسازی نیز نتیجه‌بخش نیست زیرا اجبار قانونی در این زمینه وجود ندارد