مسؤول واحد بررسی علل حریق و حوادث سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه گفت: علت آتش‌سوزی ساختمان ۶ طبقه کرمانشاه؛ روشن بودن کپسول گاز پیک‌نیکی داخل بالکن طبقه چهارم و تجمع وسایل مازاد قابل اشتعال نزدیک به شعله بوده که سبب اشتعال اولیه می‌شود.

 

علت آتش‌سوزی ساختمان ۶ طبقه کرمانشاه مشخص شد/ حریق ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش نسیم کرمانشاه، عصر روز شنبه، هفتم اسفندماه ساختمان مسکونی ۶ طبقه در خیابان مرکزی شهر کرمانشاه دچار حریق شد.

حریق از طبقه چهارم شروع و به دیگر طبقات سرایت می‌کند. ۲۱ نیروی آتش‌نشانی از چهار ایستگاه با هفت خودرو به محل اعزام شدند.

اورژانس هم با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حاضر شد و اما علت حادثه به گفته میری مسؤول واحد بررسی علل حریق و حوادث سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه، روشن بودن کپسول گاز پیک‌نیکی داخل بالکن و تجمع وسایل مازاد قابل اشتعال نزدیک به شعله بوده که سبب اشتعال اولیه می‌شود.

وی ادامه داد: نمای اصلی ساختمان از جنس کامپوزیت بوده که با حرکت شعله به سمت بالا، حریق به طبقات فوقانی سرایت می‌کند که خوشبختانه با سرعت‌ عمل نیروهای آتش‌نشانی از گسترش بیش از اندازه حریق جلوگیری می‌شود. با توجه به اینکه نمای ساختمان مجاوری هم کامپوزیت داشت که اگر حریق به سمت چپ حرکت می‌کرد ۱۰۰درصد، ۶ طبقه واحد مجاور هم درگیر حریق می‌شد.

مسؤول واحد بررسی علل حریق و حوادث سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه اضافه کرد: واحد خود کانون حریق به علت سرایت شعله خسارت‌ها و یک مصدوم سوختگی داشت و ۹ نفر دیگر مصدومان به دلیل استنشاق گاز و دود بود.