مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: علاوه با مسدود نمودن چاههای غیر مجاز باید راهکارهای دیگر صرفه جویی در مصرف آب را نیز عملیاتی نماییم. به گزارش نسیم کرمانشاه، دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب با موضوعیت سازگاری با کم آبی استان با حضور اعضای کارگروه سازگاری با کم آبی و به ریاست […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: علاوه با مسدود نمودن چاههای غیر مجاز باید راهکارهای دیگر صرفه جویی در مصرف آب را نیز عملیاتی نماییم.

به گزارش نسیم کرمانشاه، دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب با موضوعیت سازگاری با کم آبی استان با حضور اعضای کارگروه سازگاری با کم آبی و به ریاست سالاری معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار گردید.

در این جلسه درویشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با اشاره به اهمیت تدوین برنامه‌های عملیاتی سازگاری با کم آبی, سوءتفاهمات حاصل از سیلاب را عاملی برای خروج از برنامه های سازگاری با کم آبی دانست و اظهار امیدواری کرد با رویکردی هماهنگ تر و منسجم تر برای سال آتی بتوان روند عملیاتی و با برنامه تری را در پیش گرفت.

در این جلسه درویشی با تسلیت شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و یاران وفادارش, مکتب عاشورا را مکتب انسان سازی و حماسه دانست که می تواند سرلوحه همه خدمات و مجاهدتهای معاصر باشد.
درویشی با اشاره به وظایف شرکت آب منطقه ای کرمانشاه در مباحث مدیریت آب در استان, موضوعات کشت برنج, کاهش آب مصرفی فضای سبز شهری و چاه‌های غیرمجاز را از مهمترین مباحثی دانست که باید ذیل برنامه‌های کارگروه سازگاری با کم آبی تعیین تکلیف گردند. وی با اشاره به اینکه سطح فعالیت‌های انجام شده در راستای سازگاری با کم آبی در استان پایین تر از حد انتظار بوده خروج از برنامه و برنج کاری های غیرمتعارف را رهاورد تصور اشتباه از فراوانی آب ناشی از سیلاب دانست. وی اظهار داشت به صرف پرکردن چاه های غیرمجاز نمی‌توان به سناریوهای حفاظت از منابع آب دست یافت درویشی خاطرنشان ساخت همزمان با انسداد چاه های غیرمجاز باید به دنبال شیوه های دیگر صرفه جویی در مصرف بود.
وی با اشاره به اهمیت تغییر الگوی کشت, کشاورزی مکانیزه, واردات آب مجازی از استان های مجاور و بازار آب و امثال آن را از دیگر برنامه‌هایی دانست که می‌تواند سازگاری با کم آبی را عینیت بخشد.
در ادامه جلیلیان رئیس گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای ، با ارائه گزارشی مختصر به ذکر فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های پیش روی دبیرخانه سازگاری با کم آبی پرداخت. در ادامه مرادی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت نیز ضمن اشاره به اهمیت برنامه سازگاری با کم آبی, وضعیت اقتصادی استان و معیشت مردم را مهمترین موانع پیش روی برنامه‌های حفاظت از منابع آب ذکر کرد.
جلسه با سخنان مهندس سالاری معاون عمرانی استانداری, حاتمی رئیس سازمان جهادکشاورزی, دارابی مدیر صنعت, معدن و تجارت استان و یاوری مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست به کار خود پایان داد.