مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: تاکنون خرید گندم به بیش از ۵۵ هزار تن رسیده که ۱۰ درصد پیش‌بینی خرید در کمتر از یک‌ماه در این استان تحقق یافته است. به گزارش نسیم کرمانشاه، ماشاءاله ارویسی از خرید تضمینی ۵۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در مناطق گرمسیر استان […]

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: تاکنون خرید گندم به بیش از ۵۵ هزار تن رسیده که ۱۰ درصد پیش‌بینی خرید در کمتر از یک‌ماه در این استان تحقق یافته است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، ماشاءاله ارویسی از خرید تضمینی ۵۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در مناطق گرمسیر استان خبر داد و گفت : با وجود اینکه منتظر آغاز برداشت گندم در مناطق معتدل و سردسیر استان هستیم اما با توجه به رشد قابل توجه خرید تضمینی گندم در مناطق گرمسیر استان ، انتظار می‌رود پیش‌بینی‌ خرید ۶۴۰ هزار تن گندم با نرخ تضمینی محقق شود .

ارویسی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱ مرکز خرید تضمینی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی وظیفه خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را بر عهده دارند و با آغاز فعالیت مراکز خرید مناطق معتدل و سردسیر استان در مجموع تعداد ۶۶ مرکز آماده خدمت رسانی به کشاورزان می‌شوند .

وی کرمانشاه را یکی از قطب‌های کشاورزی به‌ویژه تولید گندم در کشور دانست و افزود : ذخایر گندم استان علاوه بر تامین آرد مورد نیاز مصرف داخل استان ، در طی سال به بیش از ۱۳ استان کشور نیز حمل می شود.

ارویسی ظرفیت ذخیره سازی استاندارد گندم در استان را بیش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن اعلام و اظهار کرد: بیش از ۱۰ درصد ظرفیت ذخیره سازی کشور – ۶۰ سیلو و انبارمکانیزه استاندارد- در استان کرمانشاه واقع شده است.