طی سال جاری ۲۸۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی جذب شد

  پرینت
شناسه خبر : 16379 | تاریخ انتشار : 18 اسفند 1399 - 18:06 |
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه طی خبری گفت: طی سال ۹۹ حدود ۲۸۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری برای اجرای طرح های کشاورزی در استان کرمانشاه جذب گردید.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه ، نوربخش حاتمی با اعلام این خبر عمده سرمایه گذاری های بخش کشاورزی را مربوط به بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی، دامپروری و گلخانه دانست که از مهمترین بخش های اشتغالزا در استان به حساب می آیند.

مهندس حاتمی با اشاره به اینکه ۱۰۳ درصد از سهمیه اشتغال استان در سامانه رصد تکمیل گردیده ،افزود: تاکنون با ثبت ۷۴۷۵ نفر اشتغال ، سهمیه اشتغال سازمان جهاد کشاورزی تکمیل گردیده است.

وی سهمیه اشتغال ابلاغی بخش کشاورزی در استان را ۷۲۵۸ نفر برای سال ۹۹ اعلام نمود.

حاتمی محل پرداخت تسهیلات پرداختی را از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸، بند الف ماده ۵۲، اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری، و باقی مانده اعتبارات سیل و زلزله عنوان کرد.

وی گفت: از محل تبصره ۱۸ و بند الف ماده ۵۲ تاکنون ۱۵۷طرح با اشتغال ۳۶۰ نفر و مبلغ تسهیلات ۶۶ میلیارد تومان پرداخت گردیده است.

وی طرح های در دست اقدام سال ۹۹ در مرحله قرار داد و پرداخت را ۱۷۸ طرح با اشتغال ۳۸۵ نفر و تسهیلات ۷۰ میلیارد تومانی برشمرد که در بحث آبیاری تحت فشار، باقی مانده تسهیلات سیل و مکانیزاسیون و کمک های فنی و اعتباری است.

مهندس حاتمی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته تسهیلات با سود ۴ و ۶ درصد از محل اعتبارات روستایی و عشایری به طرح های کشاورزی پرداخت می شد خاطرنشان کرد: متاسفانه امسال تسهیلات ابلاغی با سود ۱۲درصد پرداخت شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تصریح نمود: در سال ۱۴۰۰ از محل کمکهای فنی و اعتباری با بانک کشاورزی توافقنامه ای که داشتیم، کمک به بخش صنایع تبدیلی، دامپروری و گلخانه و باغ در دستورکار خواهد بود.

اخبار مشابه
مسمومیت ۵۶ نفر با قارچ در کرمانشاه
برگزاری سمینار آموزشی سیستم مدیریت ضد رشوه بر اساس استاندارد ملی شماره ۳۷۰۰۱
برگزاری سوگواره شهدای خدمت در مخابرات منطقه کرمانشاه 
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.