مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در آستانه نوروز و به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی طرح پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌ها در استان کرمانشاه در محورهای اصلی و شریانی اجرا شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، فریبرزکرمی اظهار کرد: در آستانه نوروز و به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی ( ۱۵ تا ۲۲ اسفند) طرح پاکسازی، زیباسازی و منظرآرایی حریم راه‌ها در استان کرمانشاه اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح بصورت همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه نیز اجرا شد، گفت: با اجرای این طرح یک حرکت منسجم توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌های استان در جهت، پاکسازی راه‌ها، توقف‌گاه‌ها، امتداد مسیر راه‌ها، راهدارخانه‌ها، محوطه ادارات شهرستانی، پایانه‌های بار، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و … صورت گرفت.

این مسئول با بیان اینکه پاکسازی حریم راه‌های استان از زباله‌های رهاشده توسط نیروهای راهداری ادارات شهرستان‌ها به صورت همزمان در سراسر استان و در محورهای اصلی و شریانی انجام شد.

کرمی مهم‌ترین هدف پاکسازی حریم راه‌های استان را ازبین‌بردن آلودگی‌های بصری، ایجاد منظر و فضای زیبا برای کاربران جاده‌ای و مسافران، فرهنگ‌سازی به منظور رعایت مسائل زیست‌محیطی و دعوت همگانی از مردم برای خودداری از ریختن زباله در حریم راه‌ها عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تصریح کرد: در راستای اجرای طرح های ویژه نوروز خط کشی جاده‌های استان، تهیه و نصب علائم و تابلوهای اخطاری، اطلاعاتی و انتظامی، لکه گیری چاله‌ها و بهسازی موضعی و مرمت حفاظهای گارریل و نیوجرسی‌های مفصلی در دست اجرا می‌باشد.

وی در ادامه به کاشت نهال در حریم راه‌های استان اشاره کرد و گفت: این اقدام امروز یکشنبه، ۱۵ اسفندماه مصادف با روز درختکاری با هدف زیباسازی جاده‌ها توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها انجام شد.

کرمی گفت: در مسیر تردد کارابران جاده ای با کاشت نهال در درب راهدارخانه ها و حاشیه راهها مسیری زیبا برای هوطنان ایجاد خواهد شد.