استاندار کرمانشاه گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا که امروز ( ١٢ فروردین) به صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر روحانی برگزار شد؛ با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ٢٠ فروردین موافقت شد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند همکاری و مشارکت بسیار مطلوب و […]

استاندار کرمانشاه گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا که امروز ( ١٢ فروردین) به صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر روحانی برگزار شد؛ با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ٢٠ فروردین موافقت شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند همکاری و مشارکت بسیار مطلوب و همراهی مناسب مردم فهیم و شریف کرمانشاه در هفته اول اجرای طرح یادآور شد و اظهار داشت: ضمن تشکر از همه مردم استان تقاضا دارم در این هفته نیز در خانه بمانند و به حفظ سلامت عمومی کمک نمایند.

وی به ضرورت مشارکت مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری اشاره کرد و گفت: تمامی دستورالعمل های طرح تا ٢٠ فروردین با همان جدیت و قاطعیت اجرا می شود و تحقق این مهم نیازمند همکاری اقشار مختلف مردم است.

استاندار کرمانشاه کاهش تماس و زنجیره انتقال را یکی از راهبردهای اصلی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ذکر کرد و گفت: در اجرای این طرح با کاهش تماس، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری گام مهمی در کنترل بیماری برداشته خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است و ادارات دولتی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی فعالیت خواهند نمود.

بازوند با توجه به تعطیلی پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها و اماکن گردشگری از مردم تقاضا داریم با توجه به اعلام ممنوعیت حضور و استقرار حتی در اماکن طبیعی در روز ١٣بدر در خانه بمانند و با بیرون رفتن کرونا را با زندگی خودشان گره نزنند.

وی ادامه داد: اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه که باید کاملاً فعال و تعطیل و یا تحت شرایط خاصی فعالیت کنند نیز تا ٢٠ فروردین همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در خاتمه گفت: طرح روزهای ١٢ و ١٣ فروردین در صدا و سیما و توسط معاون عمرانی و فرمانده نیروی انتظامی تشریح شده و امکان تردد و اسکان در این روزها میسر نیست و تیم های بازرسی محیط زیست، نیروی انتظامی، راهداری و منابع طبیعی اجازه تردد و توقف را نخواهند داد، پس توصیه می کنم ١٣ بدر در خانه بمانید.