طرح تولید کنسرو رب گوجه فرنگی شرکت کشت و صنعت دشت پرامان کرمانشاه عصر دوشنبه به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ مجری این طرح در مراسم افتتاح آن گفت: برای اجرای این طرح در مجموع ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که از این میزان ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات توسعه روستایی و ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل آورده شخصی تامین شده است.
«علی حجتی» میزان اشتغال ایجاد شده در این طرح را ۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: ظرفیت توسعه این طرح و افزایش میزان اشتغال به هزار نفر را داریم.
وی به انعقاد قرارداد با کشاورزان استان کرمانشاه برای تامین گوجه فرنگی مورد نیاز این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: به صورت تضمینی محصولات گوجه فرنگی کشاورزان استان را خریداری می کنیم.
او گفت: سالانه ۶۰ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان استان خریداری می کنیم و با این ‌میزان‌ محصول ۱۰ هزار تن رب گوجه فرنگی در سال تولید می‌کنیم.
وی گفت: در صورت حمایت مسوولان قول می دهیم ظرفیت را از ۶۰ هزار تن به ۶۰۰ هزار تن افزایش دهیم و میزان اشتغال را نیز به هزار نفر افزایش دهیم.
وو با اشاره به اینکه هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه زیرکشت گوجه فرنگی می رود، گفت: هدف ما صادرات محصول به کشورهای آسیای میانه، اروپا و خاورمیانه است.